Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Európaponúka mnoho zaujímavých destinácií a vie uspokojiť potreby vášnivých cestovateľov. Ale nemáte niekedy chuť opustiť starý kontinent a namiesto tradičnej dovolenky v Grécku sa vydať napríklad do Ameriky? Neobávajte sa vybavovania zložitých dokumentov a povolení k pobytu. Ak sa chystáte na turistiku alebo pracovnú cestu trvajúcu do 90 dní, stačí vám vyplniť jeden formulár.

Oproti klasickým americkým vízam je táto cesta pohodlnejšia, rýchlejšia a zaobíde sa bez návštevy amerického veľvyslanectva v Bratislave.

 

  1. Ako získať víza

 

ESTA je americký vládny program, ktorý povoľuje cudzincom navštíviť USA. Tento systém umožňuje záujemcom získať povolenie ESTA priamo online. Ešte pred cestou vyplníte elektronický formulár, na ktorý vám obratom odpovedajú, pričom 99,5% žiadostí sa spracuje do dvoch hodín po odoslaní. Potom si povolenie vytlačíte a budete ho mať pri sebe na palube lietdla a vaše víza do Ameriky sú pripravené.

 

  1. Manhattan alebo Niagarské vodopády?

 

Ak máte radi prírodu, navštívte jeden z 59 amerických národných parkov. Alebo vás lákajú divadlá na newyorskom Broadwayi? V prípade, že ste nadšený športovec, naučte sa surfovať na pláži v Kalifornii. Milovníkom exotiky odporúčame výlet na Hawai, kde stretnú krásne Hula-tanečnice. Ak sa chystáte na dovolenku aj s deťmi, vezmite ich do Disneylandu. Turistické víza do Ameriky sú jednoducho vstupenkou do sveta zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.

 

  1. Vyplňte svoj formulár už dnes

 

Ešte pred podaním žiadosti si skontrolujte platnosť svojho pasu. Nezabudnite na to, že musíte uviesť i adresu plánovaného pobytu. Najdôležitejšie však je overiť si, či ste občanom krajiny, ktorá spadá do VWP bezvízového programu. Slovensko je členom VWP, preto si cestu do Ameriky naplánujte už dnes. Vyplňte ESTA formulár a splňte si svoj americký sen.

 

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :