Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ako sa vraví, iba hlúpy človek sa dokáže nudiť. Múdry má totižto množstvo hobby, ktoré ho zamestnajú a nikdy mu nedovolia sa nudiť alebo nechať jeho mozog nevyužitý. O akých všelijakých hobby ste už počuli?

Úplne bežné sú športové hobby, pohyb, spoločenské športy ale aj tie, ktoré vyčistia hlavu a nechajú vás chvíľu osamote ako beh alebo cyklistika. Potom sú tu relaxačné hobby, počúvanie hudby, čítanie kníh, pozeranie seriálov a filmov, prechádzky a podobne. Niekto má hobby v prírode, niekto v interiéri. Niekto má rad pohyb, niekto oddych. Počuli ste už ale o nejakých špeciálnych koníčkoch? Poznáte „magnet fishing„?

O čo vlastne ide pri magnet fishingu, teda rybárčenie magnetom. Ide o spustenie silného magnetu pre lovcov pokladov pod vodnú hladinu na dno rieky, jazera alebo inej vodnej plochy a vyťahovanie železných predmetov na hladinu. Pre niekoho to môže byť čistý koníček a baví ho moment prekvapenia, čo môžete na hladinu vytiahnuť. Pre niekoho to môže byť biznis. Snaží sa nájsť niečo cenné, nejaký poklad a ten potom speňažiť. Má výhodu výbavy oproti ostatným bežným ľuďom a dokáže vytiahnuť niečo, o čom ostatní ani nevedia, že sa pod hladinou nachádza.

Na výber existujú špeciálne magnety, ktoré slúžia vyslovene na tento druh koníčka. Ich základný rozdiel je v sile, ktorou dokážu predmety udržať a od toho sa odvíja aj ich cena. Táto sila sa vyjadruje v kilogramoch, teda akú maximálnu váhu dokážu udržať. Existujú aj obojstranné magnety, tie majú túto silu vynosobenú dvojkou, pre každú stranu magnetu zvlášť. Najsilnejší z týchto magnetov dokáže udržať váhu až 2x310kg!

Na čo iné sa dajú takéto magnety využiť? Napríklad na vyťahovanie feromagnetických predmetov z ťažko dostupných miest. Môžete s nimi napríklad čistiť studňu alebo odpadové rúry. Môžete s nimi pozbierať kovový šrot alebo rozsypané kovové predmety. Po prípade môžete separovať akýkoľvek odpav od železných predmetov. Využitie je mnohostranné, výber je na vás.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :