Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Cestovanie je dobrodružstvom a objavovaním nových miest, no niekedy môže byť výzvou vyhnúť sa preplneným turistickým destináciám. Ak máte chuť na niečo jedinečného a autentického, tu sú skvelé miesta, ktoré ešte nezožali slávu turistických skvostov, ale svojou krásou a autenticitou vás okúzlia.

Faerské Ostrovy: V Atlantickom oceáne, medzi Nórskom a Islandom, leží malý súostrovie Faerských ostrovov. Príroda je tu impozantná s úchvatnými fjordmi, zelenými kopcami a tajomnými vodopádmi. Miestni obyvatelia sú pohostinní, a ich kultúra a tradície vytvárajú jedinečný zážitok.

Chittorgarh, India: Chittorgarh je staroveké mesto v štáte Radžastan v Indii. Jeho hrad a pevnosť sú očarujúce a sú považované za najväčšie na indickom subkontinente. Mesto je tiež známe svojou bohatou históriou, umením a tradičnými festivalmi.

Huacachina, Peru: Oáza Huacachina je ukrytým pokladom v peruánskej púšti. Okolo malej oázy sa nachádza dunovitý piesok a obklopujú ju palmy a biele budovy. Toto miesto je rajom pre dobrodružstvo na piesočných dunách a ponúka jedinečné západy slnka.

Ostrovy Togian, Indonézia: Ostrovy Togian v Indonézii ponúkajú útočisko pre tých, ktorí hľadajú pokojný pobyt na neďalekých ostrovoch. Krištáľovo čisté vody, korálové útesy a tradičné nízke chatky z nich robia ideálne miesto pre oddych a potápanie.

Chefchaouen, Maroko: Známe aj ako Modré Mesto, Chefchaouen v Maroku je miesto s rozprávkovou atmosférou. Miestne domy a uličky sú vytvorené v odtieňoch modrej farby, čo vytvára neskutočný vizuálny zážitok.

Kuching, Malajzia: Malajzia má viac na ponúkanie než len Kuala Lumpur. Kuching, hlavné mesto štátu Sarawak na Borneu, je prekvapujúco pokojné mesto s bohatou kultúrou, historickými stavbami a výnimočnou kuchyňou.

Cappadocia, Turecko: Cappadocia je krajina so zvláštnymi skalnými útvarmi, ktoré vytvorili prírodné procesy. Balónové lety nad týmto územím ponúkajú nádherný pohľad na skalné formácie a farebné balóny v oblohe.

Palawan, Filipíny: Palawan je ostrov v Tichom oceáne, známy svojimi krásnymi plážami, útesmi a podzemnými jaskyňami. Málo turistov v porovnaní s inými filipínskymi destináciami, čo umožňuje autentickejší zážitok.

Bled, Slovinsko: Jazero Bled s malým ostrovčekom uprostred a hradom, ktorý sa vznáša nad mestom, robí toto miesto v Slovinsku nesmierne kúzelným. Lodné prehliadky a tradícia zvončekovania na ostrove sú nezabudnuteľné.

Luang Prabang, Laos: Luang Prabang v Laosu ponúka atmosféru starého sveta s budhistickými kláštormi, koloniálnou architektúrou a tradičnými trhmi. Je to miesto, kde sa zdá, že sa čas zastavil.

Zažite krásy sveta mimo zoznamov turistických atrakcií a objavte tajomstvá, ktoré každé unikátne miesto ponúka. Tieto skryté klenoty môžu poskytnúť autentický pohľad na kultúru, prírodu a históriu bez ruchu a davov turistov. Pozrime sa taktiež aj vizuálne na skvelé miesta, ktoré veľa turistov nezažijú, v našej galérii.

Vilnius postavil sochu, ktorá ponúka „portál“ do poľského mesta Lublin, ľuďom umožňuje vidieť sa navzájom v reálnom čase

skvelé miesta

Rímske kúpalisko na pobreží

skvelé miesta

Nádherný výhľad na skvelé miesta írskych útesov Mohér

Zlaté lúče západu slnka vnikli do jaskyne presne pod správnym uhlom, osvetľujúc túto časť ľadu, takže to vyzerá ako jantár

skvelé miesta

Táto časť krištáľového bazéna v jaskyni Nettlebed, Nový Zéland je stovky metrov pod zemou, ďaleko pod miestom, kam môže hocikedy preniknúť slnečné svetlo

skvelé miesta

Výhľad z knižnice Istanbulskej univerzity

skvelé miesta

Mozaiky rímskej vily boli nájdené pod vinicou v Negrar, Taliansku

Pohľad zo vzduchu na tulipánové polia, Holandsko

Takto vyzerá východ Slnka z vesmíru

skvelé miesta

Erupcia vulkánu Fagradalsfjall na Islande

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 4

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :