Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

K akým typom ľudí patríte? Tentokrát máme na mysli tzv. energetické výdaje. Máte radšej aktívny spôsob života, nedokážete obsedieť na jednom mieste, vždy by ste sa hýbali a práca v kancelárii na jednom mieste by vás veľmi ubíjala? Alebo ste flegmatickejší typ, radšej sa ukľudníte a posedíte, nemáte radi zhon a stres, a tým pádom vás skôr vystihuje sedavá práca?

Pre ten druhý typ ľudí je sedavý spôsob života bežný. Práca v kancelárii sa pre väčšinu zamestnancov, čo sa týka pohybu, nelíši. Za deň sa zopárkrát dvihnete, poprechádzate sa, idete možno peši po schodoch. Energetické výdaje za takýto deň sú však minimálne a trpí tým vaše telo, hlavne svaly. Tie vám ochabujú a môžete dokonca začať priberať. Kriví sa vám chrbtica, dostávajú zabrať chrupavky medzi stavcami. No nie je všetko stratené!

Stále je tu pre vás možnosť, ako sa týmto veciam vyhnúť alebo ich aspoň utlmiť. Samozrejme, základ je dobrá stolička a  podložky na stoličku, správne držanie chrbtice a viac pohybu. Nestačí si len raz za týždeň zabehať. Treba športovať aspoň trikrát do týždňa a je potrebné sa hýbať aj cez deň. Ak presedíte pri počítači 4 hodiny, idete na obed a potom pracujete ďalšie 4 hodiny, aj keď máte dostatok športu, vaše svaly trpia. Po každej hodine sa treba ísť prejsť i keď iba na pár minút. Aspoň po chodbe.

Čo sa dá urobiť so sedením? Okrem kvalitnej stoličky, ktorá vám podporuje chrbticu si môžete zaobstarať  dynamické podložky. Neviete, čo to je? Je to podložka na stoličku, ktorá podporuje tzv. dynamické sedenie, čiže svaly chrbtice pracujú aj keď sedíte.

Tu ide naozaj o zdravé sedenie, čo je to len krôčik k tomu, aby ste mali kvalitnejší životný štýl. Vyskúšajte tieto podložky a objednajte si ich zo stránky Dynasit.sk, zažijete jej účinky na vlastné oči.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :