Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Sme na to zvyknutí už dlhú dobu, pretože je tomu tak každý rok. Vianoce síce nie sú až tak blízko, väčšina z nás sa na ne už ale pripravuje pretože pozháňať darčeky pre celú rodinu a dostatočne sa pripraviť na vianočný deň dá zabrať. A pripraveným šťastie praje.

Čo je pre vás takým výrazným symbolom Vianoc? Samozrejme je to čas strávený s rodinou, sviatok pokoja, štedrej večere, ktorá je výraznejšia ako bežná večera a plná zvykov. A nesmieme zabudnúť na ten najvýraznejší symbol a tým je vianočný stromček. Tradície sú v každej rodine trochu odlišné a existuje množstvo tých, čo si zaobstarajú živý vianočný stromček, pretože má tú správnu atmosféru. Zamysleli ste sa ale niekedy nad dopadom takéhoto správania? Keď sa takto rozhodne veľké množstvo rodín a klčujú sa lesy len kvôli jednému mesiacu roku? Všetky tie stromčeky nakoniec zoschnú a vyhodia sa. Ich osud je potom viac než otázny, keďže nie všetko sa ďalej použije.

Aká je environmentálnejšia alternatíva? Samozrejme umelý vianočný stromček. Poďme sa pozrieť na pár výhod, ktoré ponúkajú umelé vianočné stromčeky.

1. Množstvo farieb, veľkostí, tvarov a druhov na výber. Nemusíte byť konzervatívni a kupovať si zelený, môžete ísť s poslednými trendmi a skúsiť napríklad biely. Alebo s imitáciou snehu na konároch. Možností je veľa. Môžete si tiež vybrať imitáciu smreku, jedle alebo borovice.

2. Už spomínaná ochrana životného prostredia. Umelý stromček sa dá použiť znova a znova a nikdy nezoschne alebo nezmení farbu.

3. Žiadny neporiadok z ihličia. Umelý stromček neopadáva, jeho konáre neovísajú a neschne. Vydrží v rovnakom tvare po celú dobu.

4. Váha – umelý stromček je ľahší a prenosnejší a pritom je rovnako pevný a nespadne alebo neohne sa.

5. Financie – umelý vianočný stromček kúpite len raz a už ho máte na neurčito. Živý budete musieť kupovať každý rok a nehovoriac o jeho transporte domov, ktorý tiež nie je jednoduchý.

Keď ste sa rozhodli pre umelý stromček, skúste to na Mojstromcek.sk a niečo si určite vyberiete.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :