Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Pre dlhovekosť si zvoľte zdravý životný štýl

/
/
/
375 Zobrazení

Dlhovekosť nie je len rozprávkový sen. S pribúdajúcim vekom sa síce objavujú rôzne zmeny, na ktoré ste pri vašej plnej sile neboli pripravení. Telo rýchlo naberá na váhe a zároveň fyzicky slabne. Objavuje sa únava, bolesti a choroby, ktoré sa považujú za dôsledky starnutia. Je to prirodzené a treba to akceptovať.

Telo sa opotrebuje a roky aktívneho života sa na ňom neodvratne podpíšu. Starnutie nezastavíte, ale nie je nevyhnutné, aby ho sprevádzalo spomalenie, ťažoba a frustrácia. Skúste na všetky „príznaky starnutia“ pozerať ako na signály. Namiesto pasívneho čakania sa pozrite na tieto zmeny ako na výzvu. Výzvu k zlepšeniu životného štýlu a hľadaniu spôsobov, ako získať dlhovekosť.

Starnutie nie je choroba. Je to skúsenosť. Počas rokov, kedy vaše telo malo dostatok prirodzenej sily, svižnosti a výdrže ste zistili, čo vám vyhovuje. Ako telo reaguje. S týmito skúsenosťami môžete prežívať starobu plnú zdravia a aktivity.

Jedným z kľúčových elementov je imunita. Nečakajte na hasenie toho, čo začne páliť, ale zabezpečte „nehorľavé prostredie“. Je dôležité starostlivo svoje telo pripraviť a posilniť. S imunitou by mala ísť ruka v ruke celková duševná i fyzická pohoda. Všetko je založené na každodenných jednotlivých rozhodnutiach, pohybe a zdravom jedálničku. Faktory, ktoré majú na celkové zdravie a obranyschopnosť vo vyššom veku zásadný efekt sú napríklad aj vychutnávanie života, posilnenie kondície a reflexov či dobrý spánok.

Ako odomknúť dlhovekosť

Všetko, čo investujete do svojho tela a mysle sa odrazí na ich fungovaní a odolnosti. Čo jete, ako spíte, či robíte fyzickú aktivitu, ako trávite svoj voľný čas a s kým, ako sa celkovo pozeráte na svet okolo seba – to sú voľby, ktoré robíte každý deň. Ak cítite, že vás starnutie fyzicky oslabuje a psychicky frustruje, znamená to, že niektorý z týchto aspektov potrebuje zmenu.

Starnutie je prirodzené, ale nie je prirodzené, ak vám pribúdajúci vek spôsobuje trápenie. Život nie je len o tom dožiť sa čo najviac rokov. Je to o ich kvalite, vitálnosti a pocite šťastia. V starobe by sa nikto nemal vzdávať vecí a činností, ktoré ho tešia a bavia. Aby ste si mohli uchovať všetky svoje radosti, sústreďte sa na posilnenie odolnosti tela, prevenciu úrazov a predovšetkým buďte otvorení novým prístupom a zmenám.

Mnohí sa pripravujete na bolestivú a a pasívnu dlhovekosť, pretože na to sme zvyknutí. Osloboďte sa však od tohto očakávania. Štúdie dokazujú, že spôsob, akým starneme nie je daný naším genofondom. Je daný životným štýlom, našimi voľbami, našim prístupom. To ako starnete je vo veľkej miere len a len na vás.

Neuvažujte nad tým, že už je na zmeny v živote neskoro. Aj keď sa pre zmenu rozhodnete práve v tejto chvíli, výsledky sa dostavia. Netrápte sa tým, čo by bolo, keby ste už dávno zmenili životný štýl. Namiesto toho sa tešte z odhodlania, ktoré máte dnes a z pozitív, ktoré získate v budúcnosti.

Prvý krok je vždy najťažší. Ale ak sa odhodláte k prvej, možno malej zmene, ďalšie prídu prirodzene. Pozitívne výsledky vás motivujú a vaše telo a myseľ budú podvedome žiadať nové a nové impulzy k lepšiemu životnému štýlu, čo bude mať pozitívny dopad na vašu dlhovekosť. Postačí len začať a vaše telo s vami bude spolupracovať.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar