Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ako sa vraví, v tomto štáte musí aj niekto robiť na šľachtu. A to, ako to tak dopadlo, je naša úloha. Nás, poctivých pracantov. To, že situácia nie je pre každého pracanta jednoduchá, je bohužiaľ smutný obraz tejto doby. Nevešajme ale hlavu a zoberme do úvahy aj kladné stránky našej práce. Pozrime sa na veselé chvíle, ktoré nám naša práca prináša. Dobrých spolupracovníkov a kolegov, vtipné momenty a radosť z dobre vykonanej práce.  Ak máte svoju prácu naozaj radi, hneď sa robí lepšie, to snáď netreba nikomu vysvetľovať. Čo by ale taký poriadny pracant mal vedieť a čo by každý mal určite vlastniť a pri práci používať?

Ak sa bavíme o manuálnej práci, určite treba v prvom rade myslieť na svoju vlastnú bezpečnosť. Naše zdravie a náš život je nám prvoradý a až na ďalšom mieste je robota. Chrániť sa pri výkone môžeme napríklad ochrannými pracovnými pomôckami. Tie zahrňujú pracovnú obuv, pracovné rukavice, ochranu zraku, hlavy, dychu, sluchu, pracovné odevy, bezpečnostné postroje a tak ďalej. Používajte pri svojej práci každú jednu vec, ktorú potrebujete, aby ste boli plne chránení.

V neposlednom rade nám pri pracovných odevoch napadnú montérky. Je to najrozšírenejší pracovný odev  na celom svete. Nájdete ho v rôznych strihoch, farbách, využití, hrúbke a pri rôznych prácach. Montérky majú využitie tak, ako v lete, tak aj v zime a podľa toho sa aj šijú. Dokonca aj Slováci vyrábajú vlastné pracovné odevy domácich značiek.

Čo určite nepatrí medzi povinnú výbavu pracanta a čo by ste ani nepovažovali za dôležité sú otočné a pevné kolieska. Znie to elementárne, ale jedná sa o jednu zo základných pracovných nástrojov pri výrobe a všeobecne pri práci. Nájdete ich totižto všade. Či už na dopravníkových pásoch, posuvných regáloch, alebo na pohyblivých pracovných stoloch. Nezabúdajme aj na základné a najjednoduchšie stavebné kamene našej spoločnosti, akým je napríklad koleso.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :