Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Čím sme starší, tým väčšmi si uvedomujeme, akú dôležitú úlohu u nás zohráva spánok. Spolu s každodennými povinnosťami, prácou, rodinou, deťmi, by sme sa bez neho v žiadnom prípade nezaobišli. Aj preto je dôležité, aby sme si dopriali kvalitný odpočinok, ktorý nás nabudí, dodá nám energiu a pomôže nám tak prekonať ďalší deň.

Vyberte si správnu a pohodlnú posteľ

Existuje mnoho druhov postelí, môžete si vyberať nielen podľa materiálov, ale podľa veľkosti, ktoré sa pohybujú od 120 cm do 180 cm na šírku.

Postele z masívu

Masív je prírodný a čisto ekologický materiál, ktorý je morený a moderne naolejovaný. Vybrať si môžete z bukové alebo z dubového dreva, ktoré vás prepojí s prírodou a pomôže vám načerpať potrebnú energiu. Zárukou postelí z masívu je kvalita, tá sa spája s pevnou konštrukciou postele, navyše je posteľ elegantná, štýlová a do zvyšku spálni ľahko zapadne.

Čalúnené postele

Ak chcete, aby posteľ dokonale zapasovala do vašej spálne, zvoľte si čalúnenú posteľ. Tá uspokojí požiadavky aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Čalúnenie nájdete vo veľkom množstve farieb a odtieňov, v klasických prírodných, pastelových, ale aj energických a výrazných ako sú vášnivá červená či olivová zelená.

Dizajnové postele

Svojou cenovou dostupnosťou a elegantným prepracovaným štýlom vás prekvapia práve dizajnové postele. Sú originálne, osladia interiér vašej spálne a dodajú mu charakter a osobitosť.

Postele s úložným priestorom

Problém s nedostatkom úložného priestoru poľahky vyriešia úložné posteľové priestory – bočné či predné zásuvky, ktoré sú nielen praktické, ale aj ľahko manipulovateľné a ich konštrukcia je zostavená tak, aby do vnútornej časti neprenikal prach.

Čo pomáha na dobrý spánok?

Upokojujúce účinky má napríklad pohár teplého mlieka s medom, banány uvoľňujú organizmus vďaka horčíku, levanduľa je tiež priaznivá pre spánok, môžete si pripraviť čaj či kúpeľ z levandule. Zázračnú bylinku si môžete strčiť aj pod vankúš a skvalitniť tak svoj odpočinok.

Veľmi dobré je aj pravidelne doplňovať vitamín B a C, ktoré sú skvelé hlavne v boji proti stresu a na tlmenie úzkosti.

Rady na záver

1. Izbu pred spaním vyvetrajte, teplota by sa mala pohybovať od 18 až do 20 stupňov Celzia.

2. Zaobstarajte si kvalitný vzdušný matrac, ktorý vám bude vyhovovať nielen z hľadiska materiálu, ale aj svojim stupňom tvrdosti.

3. Dodržiavajte spánkový cyklus.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :