Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Keď si vezmete do úvahy všetky udalosti poslednej doby, módy a aktuálnych trendov sa to takmer vôbec nedotklo. Móda si žije vlastný svet a svoju vlastnú realitu a vždy sa vyvíja a prináša niečo nové do našich životov. Ak chcete sledovať trendy a novinky v tejto oblasti, pomaly ani nemusíte rozmýšľať, čo si každý deň obliecť, lebo módny priemysel to vyberie za vás. Každá sezóna prináša isté výrazné znaky, ktorú ju definujú, isté farby, aplikácie, strihy, druhy oblečenia, ale aj vône. Áno, aj vône a parfémy sa menia a prinášajú nové kombinácie a intenzity každé časové obdobie.

Čo prinášajú pánske parfémy?

Zameriame sa len na jednu polovicu populácie a to na pánov. Vône sú tu jasne definované a máju svoje tóny a znaky. Páni si predsa len na seba nenastriekajú hocičo a potrebujú sa cítiť komfortne a príťažlivo aj vďaka vôni.

Pánske vône sa vyznačujú rôznymi zloženiami a ich základ sa vždy mierne líši. Najčastejšími a najpoužívanejšími vôňami medzi mužmi sú korenisté, drevité a arómy rôzneho ovocia. Málokedy nájdeme arómy kvetov a sporadicky sa vyskytnú aj vône iných rastlín. Z korenistých sa rozsah týka aj tých aromatickejších až po sladšie a jemnejšie tóny. Napríklad klinček, čierne korenie, škorica, vanilka alebo sečuánske korenie. Medzi ovocné arómy patria rôzne citrusy ako pomaranč a jeho odtiene, bergamot alebo citrón. Drevité sú obľúbené céder, santalové drevo alebo guajakové drevo. Medzi osobitnú kategóriu patria raritné vône, ktoré zvyknú byť v prémiových parfémoch akou je napríklad ambra, osmanthus, cibetka alebo oud. Všetko sú to veľmi originálne výťažky z rôznych zdrojov majúce veľmi špecifickú vôňu.

Trendom sú taktiež orientálne vône, ktoré nie sú špecifické len pre mužov. Tie zvyknú byť sladšie alebo výrazne korenisté, aby boli prenikavé a zaujali na prvý „počuch“. Vyniká medzi nimi vanilka, vodné tóny, čaj a ambra a orientálne koreniny.

A čo teda parfémy od Abercrombie & Fitch?

Abercrombie & Fitch je odevná značka, ktorá sa síce zameriava na oblečenie pre mladých v športovom a ležérnom štýle, nie sú ale iba to. Už dlhé roky vyrábajú aj parfémy a nie sú v tejto oblasti žiadnymi amatérmi. Ich parfémy sa taktiež zameriavajú hlavne na mladšiu populáciu, ale nie je to pravidlom. Ich obľúbené sú ovocné a kvetinové vône, majú ale aj iné tóny vo svojom portfóliu. Zvláštnosťou sú napríklad vône pochádzajúce s alkoholických kokteilov ako Gin a Tonic.

Nemajú iba toaletné vody, ale predávajú aj prafémované vody, kolínske a rôzne darčekové sady v jednom tóne. Niektoré ich parfémy sa predávajú už od roku 2002, a teda majú dlhotrvajúci úspech. Na trh ale uviedli novinky aj 2017, 2018 a 2019. Posledná ich kolekcia s názvom Authentic ponúka svieže kolekcie pre mužov aj ženy, v ktorej si každý nájde to svoje. Či už je to First Instinct alebo Alpine Weekend pre dámy, všetky sú populárne.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :