Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Čo všetko potrebuje vaša ratolesť vo svojej novej detskej izbe? Určite by ste do nej mali zakomponovať nielen príjemnú atmosféru, ale aj kvalitný a hravý nábytok, ktorý vám poslúži hneď niekoľko rokov. Každé dieťa potrebuje dostatok prirodzeného svetla a tiež zdravé prostredie, aby vo svojej malej svätyni mohlo čerpať energiu na ďalšie dni, myslieť pozitívne a vyvíjať sa tým správnym smerom.

Nápaditá posteľ

Vyskúšajte kreatívnu detskú posteľ, na ktorej sa vaše dieťa vyblázni aj dobre vyspí. Rôzne variácie, ktoré vyčaria úsmevy na perách aj tých najväčších nezbedníkov. Posteľ v podobe športového auta červenej, bielej alebo čiernej farby je skvelým doplnkom do izby chlapca, ružovým prevedením, ktoré skôr pripomína koč ako auto, zas potešíte svoju dcérku. Ak doma máte malého námorníka, zakúpte mu posteľ v tvare lode a jeho hry tak naberú úplne iný rozmer.

Dizajnový prvok z detskej kresby

Aj vaše deti radi kreslia? Nechajte namaľovať jednu z ich najlepších prác na stenu. Či už ide o princeznú, rozkošné zvieratko alebo rýchle autíčko. Výtvor na stene zažiari a vytvorí skvelý dizajnový prvok, ktorý izbu zmení na nepoznanie.

Doplnok pre malú školáčku

Aj dospievajúce dievčatá chcú byť pekné a veľmi rady sa skrášľujú. Zadovážte tak svojej malej princeznej toaletný stolík, kde sa môže dosýta venovať rituálom pred spaním a po ňom. Staviť môžete na moderný dizajn, ale ak ste fanúšikmi staršieho nábytku, určite vás potešia štýlové rustikálne prvky. Toaletný stolík sa skladá zo zrkadla a úložného priestoru v podobe komody, ktorého v skutočnosti nikdy nie je dosť. Siahnuť môžete aj po stolíku bez komody, ktorý zvyčajne obsahuje klasický stolík s poličkami, zrkadlom a šuplíkmi.

Myslite na prirodzené svetlo

Práve strešné okná môžu do miestnosti zaviesť až dvakrát toľko svetla ako okná bežné. Písací stolík by ste mali umiestniť priamo pod okno, tak, aby deti mali pri vykonávaní svojich školských povinností viac svetla. Zohľadnite aj to, či je váš potomok pravák alebo ľavák a prispôsobte stôl podľa toho, nechcete predsa, aby si dieťa pri písaní clonilo na zošit rukou.

Vždy dbajte na čerstvý vzduch

Receptom na lepšiu náladu, energiu, ale aj zvýšené sústredenie je určite čerstvý vzduch. Nahromadený vzduch zhromaždí v izbe vlhkosť a ta môže u dieťaťa vyvolať alergie či iné choroby. Preto by ste ho mali naučiť, aby si vždy pred spaním a ráno vyvetral. Minimálne dvakrát do dňa by totiž mal vetrať každý.

Voľte svetlé farby

Aj farby môžu poľahky ovplyvňovať našu náladu. Vyberte optimistické svetlé farby, ktoré izbu aj opticky zväčšia. Stavte na farbu oranžovú, ktorá zvýši kreativitu vášho dieťaťa, modrú, ktorá zas nabudí jeho sústredenie či žltú, ktorá ho naladí do nového dňa optimisticky.

Výber je len a len na vás, zapojte však vašu kreativitu a vytvorte tak svojmu malému miesto, kde sa bude vždy rado vracať.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :