Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Máte AdBlock?

Prevádzka tejto stránky nie je zadarmo, vaša návšeteva ale je. Vypnite si prosím AdBlock a obnovte stránku (F5).

img

Optika, bez ktorej by sme ani len netušili, ako svet okolo nás vyzerá

/
/
/
27 Zobrazení
sluchadla mobileu.eu

Je len málo miest na svete, kde môžete vidieť okuliare rakúskeho cisára Františka Jozefa I., fotoaparát podobný tomu, ktorý použil Neil Armstrong na Mesiaci a model röntgenového teleskopu tak silného, že dosiahol cez galaxie a zaznamenal udalosti vo vesmíre, ku ktorým došlo dávno predtým, ako sme sa narodili.

 

Miesto, kde môžete vidieť všetky tieto skvosty pohromade, je sídlom skupiny Carl Zeiss Group v južnom Nemecku. Poklad týchto artefaktov, ktoré siahajú až k zrodu optiky a odrážajú jedinečnú históriu našej spoločnosti, je odrazom úspechu značky, ktorá ovplyvnila a zmenila náš pohľad na svet okolo nás a umožnila nám vnímať veci v okolí úplne inak.

Kvalitná optika pre všetkých

Možno si spomínate na obdobia, kedy väčšina z nás používala a možno stále aj používa objektív Carl Zeiss pri každom fotení s mobilmi Nokia Lumia 800, N9 alebo N8. Produkty tejto slávnej značky sa však bežného človeka určite dotkli aj inak.

 

Objektív fotoaparátu, film natočený kinematografickými šošovkami, okuliare, ďalekohľad a iná poľovnícka optika ZEISS, obrázky z vesmírneho programu NASA alebo najpokročilejší druh lekárskych mikroskopov a nástrojov pre teleskopickú chirurgiu – to všetko je dielom tejto celosvetovo uznávanej značky, ktorá sa špecializuje na výrobu profesionálnej a vysoko kvalitnej optiky.

Dokonca aj najnovšie pokroky v technológii mikročipov boli dosiahnuté pomocou šošoviek ZEISS na výrobu polovodičov, ktoré boli navrhnuté a vyrobené v továrni neďaleko malého mesta Oberkochen.

Presnosť a špičková kvalita obrazu sú základ

Vedeli ste, že nielen moderné puškohľady, ale aj kamery televíznych štúdií využívajú optiku tejto značky? Objektívom ZEISS sa napríklad nakrúcala aj trilógia Pán prsteňov, ktorá získala celkovo 17 Oscarov – a režisér Stanley Kubrick pri nakrúcaní svojho filmu Barry Lyndon použil upravený objektív Carl Zeiss určený pre vesmírne misie NASA.

 

Takže, či už vo svojom mobile alebo v inej profesionálnej optike určenej na poľovačku, pri značke ZEISS sa môžete spoľahnúť na najvyššiu kvalitu obrazu a presnosť, čo sú vlastnosti, bez ktorých by to v dnešnom modernom svete už vôbec nefungovalo.

 

Zdroj obrázkov:

  1. HTWE/Shutterstock.com
  2. Krasula/Shutterstock.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar