Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Takmer každý z nás si už v minulosti niečo kúpil priamo z Číny, však? Či už používate eBay, Aliexpress, Wish alebo iné podobné platformy, jedno majú spoločné. Veľká väčšina produktov, ktoré si cez ne zakúpite, putuje k vám priamo z Číny. Každý to preferoval, pretože Číňania dokázali položku za 1€ poslať cez celý svet s bezplatným poštovným. Síce ste si na ňu počkali niekedy aj mesiac, ale cena vás presvedčila. Prečo už ale nákup z Číny nebude taký výhodný?

Nákup z Číny sa značne predraží

Číňania a ich vláda na spôsobe odoslania a narábanie s produktami nijak nezmenila, problém nastal u nás, v Európskej únii. Od 1. júla 2021 sa má zaviesť povinnosť platiť DPH na produkty s hodnotou aj pod 22€ a aj pre fyzické osoby. Čo to znamená?

Predstavme si, že si kúpite ochranné sklo na iPhone a nejaké drobnosti na telefón dohromady za 10€. V pôvodnom scenári by vám to o pár týždňov alebo mesiacov z Číny prišlo až domov na adresu za nezmenenú cenu. Od 1. júla vám to ale zadržia na colnici a začne sa byrokratický boj. Každý takýto balík budete musieť preclievať a platiť za neho minimálne 20% DPH. To znamená, v tomto prípade zaplatíte ešte 2€ za DPH. To ale nie je všetko, viete si colným konaním prejsť sám? Pretože ak nie, zaplatíte ešte buď Slovenskej pošte alebo kuriérovi za colné konanie. V prípade pošty to stojí 9€, u kuriérov to bude ešte drahšie.

Suma sumárum

Dohromady teda za 10€ položku zaplatíte celkovo až 21€ a okrem čakania na prepravu cez celý svet sa vám týždeň ešte zdrží na colnici „pár krokov“ od vás a nič s tým neurobíte ani to neurýchlite.

Aká je teda alternatíva na nákup z Číny?

Dá sa to nejak obísť? Áno dá, skúste nakupovať u domácich predajcov. Ak zháňate napríklad príslušenstvo pre mobilné telefóny, vyskúšajte MobilEU.eu. Ich ceny sú porovnateľné s akýmkoľvek čínskym predajcom a doplnky na váš mobilný telefón máte za pár pracovných dní doma. Žiadne preclievanie, čakanie a hlavne, máte na všetko záruku. Zvoľte teda radšej kvalitu a rýchlosť pred nakupovaním cez celý svet.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hlasov: 5

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :