Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Aj počas chladných zimných mesiacov sa radi vyberieme na dovolenku. Deti majú zimné prázdniny a rodičia voľno, a tak si zbalíme lyže, vetrovky a skipasy a na pár dní si do sýtosti vychutnáme atmosféru hôr. Nezabudli ste si však do kufra pribaliť aj silné ochranné krémy? Suchá pleť je v zime veľmi citlivá a na horách dostane poriadne zabrať. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako sa postarať o suchú pokožku počas zimných radovánok.

 

1. Nezanedbajte zimné slnko

 

Hoci sa v súvislosti so zimou hovorí, že svieti zubaté slnko, vy tomu však neverte. Slnko vás síce nezohreje, ale vo vysokých nadmorských výškach ho rozhodne nemožno podceňovať. Pozor by si mali dať hlavne ľudia trpiaci tvorbou nepekných hnedých fľakov. Suchá pleť potrebuje silný prípravok s UV filtrom. V našich horách si vystačíte s UV do 30, avšak v Alpách je nutný ochranný faktor až v hodnote 50. Noste kvalitné slnečné okuliare a balzam na pery majte vždy pri sebe.

 

2. Vyživte svoju pleť

 

Suchá pokožka je v zime náchylná na začervenanie a popraskanie a je drsná na dotyk. Majte na pamäti, že mazové žľazy pracujú v zime menej, preto si zvoľte mastnejšie a hutnejšie prípravky, najlepšie bez obsahu parfumov a konzervačných látok. Staršiu pleť oživia zložky, ako je kyselina hyaluronová alebo výťažok z morských rias. Suchá pokožka priam rozkvitne, ak na ňu nanesiete krém s koenzýmom Q10. Táto látka zvyšuje produkciu tuku v pokožke, prirodzene ju zvláčni, premastí a zregeneruje.

3. Atopický ekzém

 

Ľudia trpiaci zápalovým ochorením kože sa musia o svoju pleť starať priam príkladne. Aby si užili ničím nerušenú zimnú dovolenku, k bežnej celoročnej starostlivosti o atopický ekzém by mali pridať ďalšie ošetrenie. Vhodné je pleť viackrát denne natierať, rizikovými miestami sú najmä ruky a tvár. Pozor na príliš tesné oblečenie, trenie môže zhoršiť prejavy ochorenia. Napriek tomu, že na horách býva veľká zima, nemali by ste sa obliekať príliš teplo. Atopický ekzém zhoršuje aj potenie.

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :