Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Mnohí sa pýtajú prečo o mnohých kasínach zo zoznamu nikdy nepočuli keď sú také úžasné. Prečo nikde nevideli reklamu. Odpoveďou je zákon z roku 2011 ktorí všetkým okrem spoločnosti Tipos zakazuje robiť reklamu.

Poznámka k Tiposu: Spoločnosť TIPOS musí zo zákona odvádzať odvody do štátneho rozpočtu , kde sú nasledovné tieto

financie prerozdeľovanie na výkon všeobecne prospešných služieb , medzi , ktoré patrí aj šport.

Tipos , a.s. , odviedla v rokoch 1991-2011 na tieto verejne prospešné činnosti spolu viac ako

320 636 640 (presná hodnota financií smerovaných do oblasti športu nie je

známa).

Zdroj: http://www.tipos.sk/Default.aspx?CatID=328

Vidíte dobre: Zákon im zakazuje robiť reklamu a nie podnikať (to zakázať nemôžu nakoľko sú to licencované subjekty v EU).

Prečo teda zakazuje reklamu? Odpoveďou je, že Tipos im len ťažko môže konkurovať. V jednom staršom článku, ako dopátral jeden redaktor, ktorý nájdete údajne v Topkách, sa môžete dočítať, že Tipos si necháva až 50% vsetkych Vkladový ked vsadíte i napríklad i Loto.

17% ide totižto priamo do štátneho rozpočtu viac ako 33% si tipos necháva na náklady a samozrejme tvorbu zisku. Bohužiaľ – mne sa tento starý článok nájsť nepodarilo a tak odkaz poskytnem len ťažko, aj keď som sa naozaj snažil.

Ale našiel som iný starší článok týkajúci sa zárobkov Tiposu:

http://www.finance.sk/spravy/finance/21201-tipos-ziskal-vlani-z-hazardnych-hier-rekordnych-292-mil-eur/

Čo sa týka hracích automatov tak tam je ročný poplatok štátu a obci 3700 až 5000 EUR, čo výplatnosť znižuje radikálne až na úroveň okolo 80%. Ak hráte automaty online, neexistuje žiaden štát a “podobní príživníci”. Medzinárodná licencia prikazuje online kasínam vyplatiť okolo 97% vkladov na výhrach, tzn. mají tak často daleko větší šanci uspět, protože nabízí vyšší výhry díky tomu, že nemají v podstatě žádné odvody.

V podstate to isté sa teraz deje aj v susednom Česku

Ak patríte k tým nadšencom, ktorí si v roku 2017 chceli zapnúť na internete poker, zrejme ste narazili a nezahrali ste si. Dôvodom je fakt, že poker u nás podľa rozhodnutia Ústavného súdu nie je šikovnosť hra (šport) ale hazard, preto patrí pod nový lotériová zákon.

Lotériová zákon – v súčasnosti hojne diskutované vec. Môžeme o ňom diskutovať, môžeme s tým nesúhlasiť, ale existencia lotériového zákona je jednoducho fakt, s ktorým sa v budúcnosti budeme musieť zmieriť. Aké zásadné body schválenie zákona českú Vládou prináša? Aké nebezpečenstvá a regulácia budeme musieť brať do úvahy? A prináša vôbec niečo pozitívne? Iste nebude na škodu sa v celej záležitosti trochu zorientovať.

Lotériová zákon – čo to je?

Základné premisou tohto zákona je regulácia a zdanenie hazardu, respektíve hazardných hier. Do tejto kategórie patria okrem automatov, ruliet a kasín všeobecne, tiež stávkové hry i nově poker. V pôsobnosti má tento zákon tiež všetky spoločnosti, ktoré svoje služby prevádzkujú online. A hoci sa to na prvý pohľad nezdá, už tu vznikajú problémy.

Ono už samotné spojenie slov „regulácia na internete“ znie niektorým odporcom ako nonsens. Internet je vnímaný ako slobodné miesto, kde si každý môže robiť, čo chce a hovoriť čo chce. Lotériová zákon je tak prevádzkovateľovi on-line kasín a on-line hazardných hier vnímaný ako obmedzovanie a cenzúra. Snemovňa navyše týmto zákonom schválila vyššie dane pre prevádzkovateľov hazardných hier. Štát na tom zarobí potrebné miliardy zvýšením daní a mohlo by sa zdať, že samotní hráči nijako neutrpí. Je tomu skutočne tak?

Hráči sa bojí o svoje peniaze

Najväčšia svetová online herňa PokerStars (v SR má desiatky tisíc hráčov) preto radšej zastavila hru o reálne peniaze na dobu neurčitú, veľa menších pokrových domén sa stiahla z nášho trhu úplne. Len pár ďalších, aj napriek zavedeniu nového lotériového zákona, funguje „načierno“ ďalej. „Čo sa týka PokerStars, je možné, že udelenie licencie a spustenie online pokru na ich adrese bude v SR trvať týždne.

Nielen amatérski hráči sa pýtajú, či financie ponechať na herných účtoch, alebo si ich majú radšej vybrať. Najväčší portál v Česku PokerStars uisťuje, že peniaze sú u nich v bezpečí a doláre tam budú aj po znovuspustenie. Napriek tomu je pozornosť na mieste a každý z hráčov by mal zvážiť výber svojich prostriedkov, pretože sa ich nejakú dobu nedotkne. Ako dlho sa nevie.

Spoločnosti, ktoré už na slovenskom trhu skončili, s tuzemskými zákazníkmi komunikujú po mailoch. Hráčom napíšu podmienky, vďaka ktorým Česi dostanú svoje zostatky späť.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :