Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Móda je veľmi premenlivá konštanta a nezáleží už dávno len od ročného obdobia ako tomu bolo niekedy. Samozrejme množstvo oblečenia a dĺžka rukávov a celkové zahalenie tela sa počas roka mení podľa vonkajšej teploty. Štýl obliekania ale s týmto nemá veľa spoločného a móda mení štýl oveľa častejšie.

Mužská móda je tiež veľmi živý segment, dámska štýlová móda má ale širší záber doplnkov, aplikácii, druhov oblečenia a celkovo možností kombinovania oblečenia. Zmeny v dámskej móde nastali aj teraz na začiatku roka 2019 aj keď máme stále v podstate rovnakú zimu ako na konci minulého roka. Trendy prichádzajú zo všetkých svetových strán, najčastejšie samozrejme od západných susedov tu v Európe a z Ameriky. Aké novinky teda môžeme sledovať v poslednej dobe v dámskej móde?

Ako prvé, na čo sa môžeme zamerať sú doplnky, bižutéria a šperky. Všeobecne sa dá povedať, že ľudia sa zameriavajú na ekologickejšie oblečenie a doplnky, menej zvieracích produktov a podobne. Napríklad sa mení trend vyhľadávania náušnic a to konkrétne tých z falošnej kože. Možno ste to už niekedy videli, sú v tvare rôznych listov, z ekokože a teda priaznivejšie k zvieratám. Existujú v rôznych farbách a vyznačujú sa výraznosťou a extravaganciou.

Oblečenie pre ženy bude zahŕňať napríklad saténové a hodvábne topy. Alebo napodobenina týchto materiálov. Rôzne tielkové alebo blúzkové strihy sa budú dopĺňať ako slušnejšia varianta oblečenia k nohaviciam alebo sukniam. Ďalej to budú svetre. Tie sú populárne už teraz, meniť sa to možno bude v ich hrúbke a strihoch. Dámska móda sa začína zameriavať na väčšie veľkosti a rôzne ležérne a hrubé svetre. Tie v kombinácii s dlhými sukňami alebo rifľami zaujmú každé oko. Posledný nový trend sú jednodielne šaty. Nie len klasické voľné, aké poznáme už dlhé roky ale aj tzv. „dupačkové“, čiže zošité odspodu. Okrem bežného nosenia sa toto stáva tak trochu „party look“ a teda odev vhodný na akcie s priateľmi a na diskotéky.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :