Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

img

Najväčšie nevyriešené záhady

/
/
/
2782 Zobrazení

Dá sa všetko racionálne vysvetliť alebo existujú veci medzi nebom a zemou? Ponúkam vám prehľad zaujímavých nevyriešených záhad v histórii.

1. Gévaudanská beštia

nevyriešené záhady

V roku 1764 v oblasti Gévaudan v južnom Francúzsku začal neznámy útočník napádať a zabíjať ľudí. Obete, ktoré útok prežili, hovorili o obrovskom zvierati podobnom vlkovi, ktorý mal zuby ako šable a nepodobal sa ničomu, čo kedy videli. Vraj išlo o trest Boží. Beštia vždy roztrhla obeti hrdlo, mŕtve telá sa našli sčasti zjedené. Kráľ Ľudovít XV. sľúbil nálezcovi vysokú odmenu.

nevyriešené záhady

Francúzska armáda a profesionálni lovci sa pokúšali beštiu chytiť, v oblasti zabili skoro všetky vlky. V roku 1765 chytili veľkého samca a mysleli si, že je to beštia. Útoky však pokračovali, dohromady vraj išlo o 210 napadnutí. z toho 113 mŕtvych. Išlo o nadprirodzenú bytosť? V roku 1767 vraždenie odrazu prestalo a záhada zostala dodnes nevyriešená.


2. Kaspar Hauser

nevyriešené záhady

26. mája 1828 sa v uliciach Norimbergu objavil asi šestnásťročný chlapec. Bol dezorientovaný a negramotný. Vedel povedať iba dve veci: Kôň! Kôň! a Chcem byť veliteľom vojenskej jazdy! Ľuďom, čo sa ho ujali a učili ho, postupne vysvetlil, že celý svoj život prežil v maličkej temnej cele. Každé ráno sa vedľa slamy, na ktorej spával, objavila voda a chlieb. Občas chutila voda trpko, mal potom ťažký a dlhý spánok a keď sa prebudil, jeho vlasy a nechty boli ostrihané a slama čerstvá. Prvý človek, ktorého kedy videl, bol muž, ktorý neukázal svoju tvár. Naučil ho chodiť a napísať meno Kaspar Hauser.

nevyriešené záhady

 

O päť rokov neskôr Hausera neznámy muž v parku dobodal na smrť a na mieste činu zanechal odkaz napísaný zrkadlovým písmom. Stálo v ňom, že autor nechce, aby Hauser vyzradil jeho identitu a preto ho zabil. Bol podpísaný iniciálmi M.L.Ö. Znalci tvrdia, že Hauser trpel paranojou a smrteľné zranenie si spôsobil sám. Pravdu sa už nedozvieme.

3. Záhadné zmiznutia

Veľa ľudí v histórii sa záhadne stratilo a nikto nevie, čo sa s nimi stalo. Medzi známe prípady patrí Roald Amundsen, polárnik, ktorý ako prvý dosiahol severný pól. Lietadlo s Amundsenom a piatimi ďalšími ľuďmi sa stratilo z radarov a žiadne trosky ani telá sa nikdy nenašli. Počas letu zmizla aj americká letkyňa Amelia Earthartová a autor Malého princa Antoine de Saint-Exupéry.

nevyriešené záhady

Záhadné je aj zmiznutie deväťtýždňového austrálskeho dievčatka Azarie Chamberlain zo stanu počas rodinnej dovolenky. Jej matka verí, že ju ukradol a zabil pes dingo.

nevyriešené záhady

Ak sa vám článok páčil, lajkujte a zdieľajte, ak máte nápad na úpravu alebo ďalší článok k téme, nechajte mi komentár 🙂

Zdroj: wikipedia

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hlasov: 22

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

This div height required for enabling the sticky sidebar