Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Všetci si radi pozrieme dobrý film. To, že sa v nich niektoré scény opakujú ako na bežiacom páse, častokrát ani nevnímame.  Filmoví tvorcovia si totiž radi navzájom „požičiavajú“ námety.  Aj keď sú tieto udalosti vo filmoch šibnuté, absurdné a v realite by sa nikdy nestali. Pozrite sa s nami na pár typických príkladov filmového klišé.

1. Scény z baru

Hlavný hrdina pije whiskey alebo iný silný alkohol. A vždy ho do seba dá na jeden hlt. Alebo si vypýta pohár mlieka, čo vyvolá posmech u ďalších návštevníkov baru. Strhne sa bitka, pričom z  jukeboxu hrá country hudba.

filmové klišé

2. Taxíky

Hlavný hrdina za cestu taxíkom väčšinou neplatí. A ak áno, má vždy nachystanú presnú sumu. Vodič sa rozpráva s pasažierom a vôbec nepotrebuje sledovať cestu.  Taxík sa dá privolať jediným dvihnutím ruky na ulici. Výnimkou je, keď je hrdina v nebezpečenstve. Vtedy nie je na ulici absolútne žiadny.

filmové klišé

3. Asteroidy

Asteroidy počas svojej cesty vesmírom (najčastejšie smerom k Zemi) vydávajú zvuk podobný motoru lietadla či auta. Napriek tomu, že vo vesmíre je vákuum a  žiaden zvuk sa tam nešíri. Asteroidu dopadajúci na Zem vždy strávi niekoľko minút v atmosfére. A v poslednej minúte  ich hrdinovia filmu zastavia laserom.

bruce-willis-as-harry-s-stamper-in-armageddon

4. Počítače

Tie sú vo filmoch všeobecne ľahko ovládateľné. Aj keď ide o špičkové počítače organizácií, ako  je NASA alebo CIA.  Prístupové heslo uhádne hlavný hrdina na dva pokusy. Pri písaní sa nemýli a veľkosť písma je vždy minimálne dvojcentimetrová. A kurzor NIKDY nevidno.

bridg

5. Lúpež v banke

Ak sa hlavný hrdina rozhodne vykradnúť banku, vždy narazí na pracovníka, ktorý je v práci prvý deň. Tomu sa hovorí naozajstné filmové klišé.

bank

6. Výťahy

Výťah je stále pripravený na poschodí, kde čaká hlavný hrdina. Ak sa výťahom vydá zločinec, hrdina ho dobehne po schodoch. Aj keď musí vyjsť o 20 poschodí vyššie. A keď výťah zastane medzi poschodiami pre výpadok prúdu,  svetlo zostane aj tak svietiť.

filmové klišé

Zdroj: moviecliches.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 5

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :