Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Reklama je nedeliteľnou súčasťou našej moderné spoločnosti a podniky sa často snažia vyniknúť pomocou kreatívnych a inovatívnych prístupov. V tomto článku preskúmame niektoré z najnápaditejších reklám, ktoré úspešne prilákali pozornosť a zapadli do pamäti divákov po celom svete.

1. Apple: „1984“
Reklama „1984“ od Apple je jednou z najikonickejších reklám všetkých čias. Vytvorená pre Super Bowl v roku 1984, táto reklama kombinovala silnú vizuálnu estetiku s temným a dystopickým príbehom, ktorý odzrkadľoval boj proti konvenčnému mysleniu a monopolom.

2. Coca-Cola: „Share a Coke“
Medzi nápadité reklamy patrí aj kampaň „Share a Coke“ od Coca-Coly, ktorá bola vynikajúcim príkladom personalizovanej reklamy. Coca-Cola nahradila logo na fľašiach menami ľudí a vyzvala spotrebiteľov, aby si našli fľašu so svojím vlastným menom. Táto kampaň vytvorila silnú emocionálnu väzbu medzi značkou a spotrebiteľmi.

3. Nike: „Just Do It“
Slogan „Just Do It“ od Nike je ikonickou súčasťou značky a symbolizuje odvahu, vytrvalosť a vôľu prekonávať prekážky. Táto reklama je vynikajúcim príkladom jednoduchého a zreteľného posolstva, ktoré dokázalo osloviť široké publikum.

4. Volkswagen: „The Force“
Reklama „The Force“ od Volkswagenu využívala populárnu tému Star Wars a kombinovala ju s kreatívnymi efektmi, aby vytvorila humorný a zábavný príbeh. Táto reklama si získala srdcia divákov a stala sa jednou z najobľúbenejších reklám Super Bowlu.

5. Guinness: „Surfer“
Reklama „Surfer“ od Guinnessu je ďalším príkladom kreatívnej reklamy, ktorá sa zaoberá vizuálnou estetikou a emotívnym príbehom. Táto reklama nasleduje surfera, ktorý sa snaží zdolať obrovskú vlnu a zanecháva divákov s dojímavým posolstvom o odvahe a vytrvalosti.

Nápadité reklamy majú schopnosť prilákať pozornosť a zapadnúť do pamäti divákov. Kreativita a inovácia sú kľúčovými faktormi úspechu v reklamnom priemysle a tieto príklady ukazujú, ako môže originálny prístup pomôcť značke vyniknúť a budovať silnú väzbu s jej publikom.

Pozrime si aj ďalšie vizuálne nápadité reklamy:

Reklama od WWF z Nemecka

nápadité reklamy

Reklama na bezpečnosť a dôležitosť bezpečnostných pásov

Predvianočné zľavy od Ikey

nápadité reklamy

Ako názov reštaurácie napovedá, jedná sa o jedlo, ktoré ide dole ľahko

nápadité reklamy

Volkswagen Polo – malé, ale robustné

Taktiež reklama na bezpečnosť na cestách

nápadité reklamy

Zubná niť od Colgate

nápadité reklamy

Maxell ako hudobné pásky, ktoré posadia do sedadla

Očakávané otvorenie Ikey

Zdroj: Boredpanda.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :