Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Problémy pri prevádzke vozidla sú súčasťou všetkých šoférov a majiteľov vozidiel. Od menších chýb, ktoré neobmedzujú samotné jazdné vlastnosti a môžu tvoriť menšie nepohodlie pri šoférovaní až po technické poruchy, ktoré znemožnujú viesť vozidlo. Nižšie si prečítate, aké typy problémov vznikajú najčastejšie a ako ich vyriešiť. Najlepšie riešenie je však pravidelná kontrola.

Batéria na naštartovanie

Nič nie je horší pocit, ako keď vám ráno a v zime nechce naštartovať auto. Batériové problémy sú najbežnejšie problémy na vozidle. Častým dôvodom je prázdna batéria, ktorá môže byť v zime aj preťažená, alebo jednoducho vybitá.

Jednoduchým riešením je mať pri sebe štartovacie káble a nájsť majiteľa auta, ktorý vám sprístupní svoju batériu. Po napojení pólov sa auto poväčšine naštartuje a tým pádom sa batéria môže začať opäť nabíjať vďaka jazde.

Nízky dojazd na tachometri

Ďalším častým problémom je neustále ukazovanie malého dojazdu. Tento problém je hlavne spôsobený mechanickým problémom, teda na strane auta v podobe neutiahnutých tesnení, nesprávne vstrekovanie, zlých senzorov a ďalších technických vád.

Najlepšie riešenie v tomto prípade je ísť do servisu a nechať si auto skontrolovať, poprípade pre domácich kutilov by mohlo byť dostačujúce aj auto skontrolovať a dotiahnúť tesnenia. Problém to však stále nemusí vyriešiť.

Poškrabanie laku

Asi najhorším estetickým problémom je poškrabanie laku, poprípade samotného vozidla pri hlbšej ryhe. Či už vám to niekto urobil pri parkovaní alebo ste si to neuvedomili počas šoférovania, jediným riešením je ísť auto nanovo nalakovať, alebo skúsiť rôzne pomôcky a prípravky na vyplnenie poškodeného povrchu.

Používanie vozidla môže priniesť rôzne problémy, v tomto článku sme si predstavili tie najbežnejšie a aj ich riešenia. V prípade, že máte staré auto a neslúži vám tak dobre ako by už malo, Opel predstavil nové modely Opel Crossland – mestský crossover na každú udalosť, Opel Grandland – SUV na každú cestu a nový Opel Astra, ktorý očarí nie jedného nadšenca nenáročných áut.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :