Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Možno niektorí z vás už tohtoročnú dovolenku absolvovali, možno ju majú niektorí ešte len pred sebou alebo ste jeden zo šťastnejších a aj keď ste už na dovolenke boli, stále máte nejakú pred sebou. Dovolenka nie je nutne naviazaná na určité ročné obdobie, aj keď určite na ňu smeruje najviac ľudí počas letného obdobia. Jedno sa ale nemení, či už cestujete v lete alebo v zime a to je doprava na váš vytúžený oddych.

Aj keď sa mnoho ľudí lietania bojí a v princípe necestujú lietadlom už len preto, stále je to najbezpečnejší spôsob dopravy na svete. Ak ste sa rozhodli na dovolenku letieť, ušetríte čas a možno aj peniaze, ak sa vám podarí nájsť lacné letenky. Lietanie má nepochybne mnoho výhod oproti iným formám dopravy. Ako už bolo spomínané, je najbezpečnejšie. Nehody sa síce stávajú, je ich ale absolútne minimum a lietadlá vás bezpečne dostanú do vašej destinácie. Ďalej je to šetrenie času. Momentálne to je najrýchlejší spôsob dopravy, kde najviac času v podstate zaberie doprava na letisko a rôzne bezpečnostné kontroly a čakania už priamo v termináli. Porovnateľné je možno už len cestovanie rýchlovlakmi, aj to len na kratšie vzdialenosti, inak lietadlá vyhrávajú.

Niekedy bol veľký problém s lietaním jeho cena. Letenky boli jednoducho príliš drahé a používať leteckú dopravu bolo len pre tých najbohatších z nás. Časy sa ale zmenili a prišlo množstvo nízkonákladových leteckých spoločností a konkurencia sa značne zhustila. To stlačilo ceny leteniek dole a dnes už viete v občasných akciách kúpiť lacné letenky za doslova pár desiatok eur. Dnes sú už letenky za super ceny. K tomu vám samozrejme pomôžu vyhľadávače leteniek alebo porovnávače cien. Ak by ste mali šoférovať cez pol Európy 20 hodín a byť po ceste vyčerpaní alebo na dovolenku zaletieť za dve hodiny oddychnutý, bude to jednoznačne rozdiel. S lacnými letenkami nie je nič nemožné.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :