Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

img

Mýtické zvieratá – výmysel alebo skutočnosť?

/
/
/
1108 Zobrazení

Všetci vieme, čo je to drak alebo jednorožec. Tieto fiktívne bytosti pochádzajú väčšinou z mytológie rôznych národov. Čo ale zvieratá, ktoré niekto už videl, ale nemá na to žiaden dôkaz? Čo ak v odľahlých častiach sveta dodnes prežívajú prehistorické tvory? Miestni ich akceptujú ako samozrejmosť, ale široká verejnosť si myslí, že rovnako ako draky a jednorožce proste neexistujú. 

 

mýtické zvieratá

Kryptozoologia je veda, ktorá skúma živočíchy, o ktorých neexistujú nezvratné dôkazy, ale ich existenciu naznačujú správy domorodcov, pozorovania cestovateľov, historické záznamy alebo legendy. Tieto zvieratá sa nazývajú kryptidy.

9070625

1. Kraken

V roku 1896 na pobreží Floridy vyplavilo obrovskú chobotnicu. Bola dlhá asi 6,5 metra a podľa odhadov vážila päť až šesť ton. Bol to bájny kraken, ktorý v stredoveku potápal námorníkom lode?

mýtické zvieratá

2. Olgoj chorchoj

V nehostinnej ázijskej púšti Gobi, kde sú najväčšie teplotné výkyvy na Zemi, vraj žije obrovský podzemný červ Olgoj chorchoj. Miestni mongolskí pastieri ho vraj oddávna z času na čas pozorujú a majú pred ním veľký rešpekt, dokonca nevyslovujú ani jeho meno. Tento červ vraj dorastá do dĺžky 1,5 metra a zabíja ľudí a zvieratá elektrickým prúdom.

mýtické zvieratá

3. Obrovská anakonda

Anakonda veľká je najťažším hadom sveta. Amazonskí indiáni ju nazývajú “Požierač ľudí”, tento had dokáže skoliť aj slona. Aj keď najväčšia úradne potvrdená anakonda merala 845 cm, existujú tvrdenia, že sa našli až 25 alebo 45-metrové kusy!

mýtické zvieratá

4,Chupacabra

V Mexicu, Portoriku a na juhu USA je vraj od konca 20. storočia možné zhliadnuť čudného tvora, ktorý sa podobá psovi, klokanovi alebo dokonca človeku. Chupacabra vraj napáda hospodárske zvieratá, najmä ovce a kravy a vysáva z nich krv. Zabité zvieratá vraj mali na krku malé okrúhle ranky. Boli to stopy po zuboch Chupacabry?

mýtické zvieratá

5. Nessie

Nessie alebo Lochnesská príšera je bytosť, ktorá údajne žije v škótskom jazere Loch Ness. Nessie by mala byť obrovským prehistorickým hadom alebo plazom. Je jednoznačné, že je to najznámejší a najčastejšie skúmaný kryptid, prví svedkovia ju mali zazrieť už v 6.storočí. Existensia Nessie však nikdy nebola dokázaná. Fotografia, ktorú všetci poznáme, pochádza z roku 1934 a po rokoch vyplynulo, že je to podvod.

30-nessie-gt (1)

Zdroj: wikipedia

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hlasov: 7

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

This div height required for enabling the sticky sidebar