Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Šperky vždy boli, sú a aj budú ozdobou či už žien, mužov alebo aj detí. Existujú od výmyslu sveta rôzne veľkosti, materiály, tvary a farby. Pri ich výbere by sme nemali brať na ľahkú váhu ich trvácnosť a odolnosť voči korózií ako aj iným typom poškodenia. V dnešnej konzumnej dobe je priam až hriech nemyslieť na kvalitu daného šperku. Je lepšie vlastniť jeden kvalitný luxusný kúsok alebo stovky bižutérií, ktoré často po jednom nosení vyzerajú akoby si už čo to prežili?! Samozrejme že je to len a len na Vás, no skúste sa zamyslieť. Dbáte na kvalitu či skôr kvantitu daného výrobku? Vlastniť šperky ktoré vydržia a neskôr ich môže zdediť niektorý z rodinných príslušníkov je krásnym gestom. Je to finančne náročnejšie no oplatí sa vlastniť takýto kúsok.

Pri výbere šperku sa delíme väčšinou na 2 hlavné skupiny ľudí a to na: obľúbencov zlata alebo striebra. Ako isto viete výrobcovia sa snažia vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu zákazníkov a tak si vieme vybrať kúsky ktoré obsahujú oba spomenuté materiály. Zlato nám evokuje slniečkovú žltú žiarivú farbu a niektorým aj takú dospelosť a bohatstvo. Strieborné šperky sú bielej farby a pôsobia o čosi jemnejšie, dostupnejšie a majú nižšiu cenu. Dnes už vieme zakúpiť aj biele zlato, ktoré je menej okázalé ako to žlté či ružové. O niektorých typoch zlata ste možno ešte nepočuli no existujú a to sú: zelené, purpurové a modré. Zlaté šperky sú stále tie najpopulárnejšie.

Šperky z kvalitných materiálov, akými sú zlato a striebro majú aj množstvo výhod. Okrem už spomínanej trvácnosti, keďže nehrdzavejú, sú to aj skvelé chemické a fyzikálne vlastnosti. Zlato napríklad nereaguje na takmer žiadne chemické zlúčeniny a teda je jeden z najmenej reaktívnych prvkov. Striebro má takisto škálu reakcie s inými látkami veľmi obmedzenú.

Klenotníci s dlhou históriou už od roku 1920 sa nachádzajú aj v spoločnosti Oriens a dbajú, aby ich výroba „nezaspala na vavrínoch“. Snažia sa zosobňovať emócie vo svojich výrobkoch. Pri každej zákazke myslia na spokojnosť a jedinečnosť každého svojho klienta a je to aj vidieť na daných exkluzívnych kúskoch. Spoločnosť sa snaží ísť vpred a tak ponúkajú rôzne značky a kolekcie. Pokrývajú veľkú časť trhu a tým zväčšujú dopyt po nimi ponúkanými výrobkami. Jemnosť, farebnosť, prosto rôznosť a výnimočnosť klenotov je u danej značky samozrejmosťou. Výber je na danom zákazníkovi – muži, ženy ba aj deti spadajú do širokého zákazníckeho spektra, na ktorý sa klenotníctvo zameriava vo svojej produkcii. Ak by ste nemali momentálne záujem o luxusné šperky, nájdu sa tu aj iné ozdoby (šatky, šály, kabelky…) Taktiež je tu možnosť výberu a zakúpenia produktu z pohodlia domova a bez akéhokoľvek poplatku za doručenie od 0 eur. Taktiež je tu možnosť navštíviť kamennú predajňu s odborným poradenstvom – ak by ste boli nerozhodní a potrebovali poradiť sa.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :