Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Sny sú medzi ľuďmi neustále obľúbenou a diskutovanou témou. Niekto im prikladá hlbší význam, ďalší v nich nevidí skoro žiadnu dôležitosť a niektorí z nás si svoje sny ani nepamätajú. Ako to je u vás? Prečítajte si o snoch viac!   

Snívajú sa sny každému?

Áno. Sníva naozaj každý, bez rozdielu. Niektorí ľudia majú často bezprostredne po prebudení pocit, že sa u nich žiadny sen neodohral. Samozrejme, ale nepravdivo, tak prirodzene tvrdia: „Mne sa dnes nič nesnívalo.“

Každú noc sa nám sníva hneď niekoľko snov. Vynoria sa v spánkovej REM fáze a trvajú zvyčajne niekoľko minút. Sen nás po prebudení môže do istej miery zmiasť, pretože máme pocit, že sme presnívali celú noc alebo si zapamätáme ten „najdôležitejší“.

Niekedy sa prebúdzame so silným konkrétnym pocitom hnevu, radosti či smútku, ale nemôžeme si obsah sna vybaviť a frustruje nás, že si pocit nedokážeme priradiť k nejakému logickému podnetu. Občas si na sen rozpomenieme v priebehu dňa a to len náhodne, napríklad vďaka človeku, ktorý vo sne figuroval.

Prečo si sny nepamätáme?

Sny si väčšinou nepamätáme z toho dôvodu, že svoju pozornosť upíname k veciam všedného charakteru, ako napríklad práca či rodina. Svoju vnútornú kontrolu z týchto dôvodov ignorujeme.

Snažíme sa dosiahnuť úspechy vo vonkajšom svete, ale zabúdame na to, že najväčšie úspechy dosiahneme vtedy, keď začneme najprv sami pri sebe.

Až vo chvíli, keď si človek dovolí pozrieť sám na seba a vedome sa rozhodne, že si svoje sny nechce zabúdať, urobí obrovský krok vpred! Začne si častejšie sny pamätať a tiež uvedomovať ich obsah.

Ako funguje symbolika v snoch?

Výklad podľa snára je komplikovaný a mnohokrát zavádzajúci. Archetypálne obrazy, ktoré vidíme vo sne, sú síce univerzálnym prvkom, ktorý vychádza z našich ľudských vrodených schopností či nadania, ale každý rovnaký symbol v sne môže pre každého človeka značiť podľa jeho vlastných prežitkov niečo iné.

Najlepší výklad snov si vykonáme sami, pretože len my môžeme prísť na to, čo znamenajú! Sny si poctivo zapisujte a popíšte všetko, na čo si spomeniete, aj keď to bude znieť akokoľvek nelogicky a bláznivo. Dôležité sú miesta, osoby, symboly, dej i pocity. Nič si neprikrášľujte ani nevynechávajte. Presný súpis vám pomôže s neskorším výkladom.

Nehľadajte vo svojich snoch logiku a nesnažte sa interpretácii sna za každú cenu prirovnávať k bdelému stavu. Sen hovorí jazykom symbolov, platia tu trochu iné pravidlá ako vo všednej realite. Ponorte sa do seba a vydajte sa za poznaním.

Vnímajte predovšetkým svoje pocity vo vzťahu k symbolom. Aké pocity vo vás vyvolali? Čo pre vás daný symbol či osoba predstavuje? Na akú vašu životnú situáciu vám okolnosti snívania sedia? Nezabudnite načúvať predovšetkým svojej intuícii a nenechajte sa zmiasť prvkami každodennej reality, ktoré sa vo sne objavia!

Veľmi často sa tiež stáva, že si v snoch kompenzujeme niečo, čo si v živote nedoprajeme. Sny tak vyvažujú to, čoho máme v bdelom stave nedostatok.

Opakujúce sa nočné mory sú veľmi úzkostné a desivé. Po prebudení pociťujeme bolesť a strach. Rovnako ako opakujúce sa pekné sny, majú aj nočné mory jeden spoločný ukazovateľ – je dôležité, aby sme si preložili sen do jazyka nášho všedného života a niečo s tým vykonali, inak sa bude ozývať neustále. Aj nočná mora môže mať pozitívny a očistný charakter.

Venujte svojim snom pozornosť a skôr alebo neskôr vám dôjde, čo vám sen prišiel ohlásiť.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :