Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Jednou z otázok, na ktoré pri výbere sedačky určite narazíte, je výber poťahového materiálu. Oplatí sa vám investovať do koženej alebo radšej siahnete po látkovej sedačke? S obomi sa spájajú isté výhody ale aj nevýhody, ktoré by ste určite mali ešte pred nákupom poznať.

Látkové sedačky pôsobia útulne

V súčasnosti výrobcovia ponúkajú skutočne pestrú paletu látok, ktoré si môžete vybrať na základe úprav, zloženia, štruktúry, odolnosti voči oderu a v neposlednom rade aj podľa vzoru a farieb. Vďaka tomu si môžete vybrať presne takú, aká sa vám páči a zároveň hodí do obývačky.

Nemusíte za nimi ani chodiť do zahraničia, pretože mnoho domácich výrobcov ponúka slovenské sedačky so svetovou kvalitou. Výhodou látkových sedačiek je, že v izbe pôsobia útulne a pohodlne a sú na dotyk veľmi príjemné. Oproti koženým sedačkám lepšie znášajú vlhký vzduch. Látkové sedačky sú však náchylnejšie na špinu, keďže textílie dobre absorbujú znečistenie. Tiež sú miestom, kde sa ľahko usadzuje prach či zvieracie chlpy. Tento problém však môžu vyriešiť snímateľné poťahy či pravidelná a dôkladná starostlivosť.

Luxus a kvalita v podobe koženej sedačky

Kožené sedačky sú považované za symbol luxusu a zároveň predstavujú kvalitu, ktorá pri vhodnej starostlivosti vydrží celé roky. Aj na slovenské sedačky sa najčastejšie používajú hovädzie kože, ktoré sa potom rôznym spôsobom dôkladne spracúvajú. Vďaka tomu ostáva farba sedačky rovnaká aj po rokoch, zatiaľ čo látková sedačka môže časom stratiť pôvodnú farbu. Nemenej podstatnou výhodou kože je, že neabsorbuje pot a nečistoty, s ktorými sa spája možný nepríjemný zápach.

Oproti látkovým sedačkám sú kožené podstatne drahšie. Ak sa však o ňu vhodne staráte, môžete sa z nej tešiť viditeľne dlhšie. V prípade, že koža nie je správne ošetrovaná, môžete na nej časom badať popraskanie. Tiež sa môže pomerne jednoducho mechanicky poškodiť a za následnú opravu vynaložíte viac financií ako v prípade látkovej sedačky.

Foto: Bigstockphoto

 

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :