Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Koberce sa vynímajú v domácnostiach už po celé tisícročia a to v rôznych podobách. Nástenné gobelíny s rôznymi vzormi, ktoré kedysi zútulňovali zámky. Alebo klasické koberce, ktoré zas pôsobili ako tepelný aj zvukový izolant. Dnes majú koberce nielen mnoho praktických výhod, ale sú aj skvelou dekoráciou.

Aký koberec si vybrať?

V prvom rade by ste si mali ujasniť funkciu, ktorú bude koberec spĺňať. Pokiaľ je jeho úlohou slúžiť ako podlahová krytina, mali by ste siahnuť po meranom koberci. Ak ide skôr o dekoračnú funkciu, môžete si vyberať z rôznych kusových kobercov do obývačky, do spálne, behúňov či kusových kobercov do kúpeľne.

Materiály kobercov

Vo všeobecnosti sa koberce delia na prírodné a syntetické. Prírodné koberce sú o niečo drahšie a vyžadujú si väčšiu starostlivosť. Syntetické sú ich lacnejšou a pohodlnejšou alternatívou. Aj tu nájdete rôzne materiály, ktoré sa pri výrobe používajú. Známym je polyester – tieto koberce sú mäkké a ľahké. Hodia sa do menej namáhaných priestorov. Sú odolné voči škvrnám a neabsorbujú vlhkosť. Polyakrylát sa zas približuje prírodným materiálom, je príjemný na dotyk, stálofarebný a vydrží vám dlhé roky.Polyamid je silný, tvarovo stály, odolný voči špine a mechanickému poškodeniu.

Novinka na trhu

Pokiaľ radi obmieňate interiér a ste fanúšikom zmien, siahnite po novinke, po obojstrannom koberci, ktorý so sebou nesie celú radu výhod. Nielenže ho môžete otočiť a miestnosti dodať nádych novosti, ale vyhnete sa aj častému čisteniu koberca.

Široká škála vzorov

V ponuke nájdete koberce extravagantné. Či už ide o abstraktné moderné vzory, alebo jednofarebné žiarivé kusové koberce, plná náruč možností sa vám určite trafí do vkusu. V rustikálnych interiéroch môžete siahnuť po jemnejších a prírodnejších odtieňoch alebo po klasických geometrických kobercoch v striedmych farbách.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :