Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Spôsob a metóda skladovania a prepravy materiálov alebo produktov vaše firmy je veľmi dôležitá súčasť každého výrobného alebo nevýrobného podniku. Či už potrebujete materiál prepravovať v rámci firmy alebo fabriky na vozíku alebo na prepravných pásoch, určite ste uvažovali nad spôsobom, ako to robiť čo najefektívnejšie a v čo najodolnejších prepravných boxoch. Ak potrebujete produkty prepravovať medzi fabrikami alebo von z firmy alebo do podniku z iného podniku, taktiež ste museli mať túto diskusiu „na stole“. Čo je teda výhodné použiť?

Najdôležitejšie vlastnosti, ktoré pri prepravkách musíte brať do úvahy, je materiál boxu, jeho nosnosť a teda pevnosť a zároveň jeho samotná hmotnosť a rozmery. V priemyselnej a nepriemyselnej výrobe sa používajú rôzne boxy, rôznych materiálov a tvarov a každé majú svoje výhody a nevýhody. Rozmýšľali ste už ale nad využitím KLT prepraviek? Ak neviete, čo to je KLT box, poďme sa na ne pozrieť detailne.

KLT boxy sú špeciálne prepravné boxy vyrábané spoločnosťou Schoeller Allibert tvrdého plastu s neuveriteľnou nosnosťou a nízkou hmotnosťou. Majú mnoho výhod a ponúkajú širokú škálu použitia. Ich materiál zaručuje niekoľko skvelých vlastností. Okrem toho, že plast je odolný takmer každej chemikálii a je úplne nereakčný, jeho váha je výhodou tiež. Napríklad taký box vážiaci 3,75kg môže mať objem aj 48l a nosnosť neuveriteľných 600kg. Jeho tuhosť je teda nespochybniteľná a zároveň samotný box neváži mnoho kilogramov, ak ho prenášate prázdny a nezaťažuje prepravné pásy. Nosnosť dosahuje pri niektorých modeloch až 1000kg.

Ďalšou skvelou výhodou je versatilita. Boxy sú v obrovskom množstve veľkostí, objemov, rozmerov, farieb, druhov a podobne. Dodávajú sa či už s vekami alebo bez. Kúpite si ich modré, zelené, sivé a v ďalších mnohých farbách. Delia sa do množstva produktových rád zhromaždených v pár produktových skupinách. Prepravky sú stohovateľné a teda prázdne zaberajú minimum miesta, keďže viete vkladať jednu do druhej. Takisto ich môžete ukladať na palety a pásy.

Ďalšia výhodná chemická vlastnosť je odolnosť voči teplotám. Vydržia teploty od 10 do 30 ºC. Ďalej je to ich umývateľnosť a jednoduchá údržba. Medzi výhody patrí aj recyklovateľnosť a teda ochrana životného prostredia.

Ich oblé vnútorné hrany ochránia akýkoľvek tovar pred poškodením a ploché dno umožňuje prepravovať hocičo bez problémov. Majú integrovaný priestor, ktorý slúži na umiestnenie etikiet alebo štítkov a postranné spevňovacie rebrá pre zabezpečenie pevnosti. Rozmery KLT boxov sú štandardizované podľa európskych noriem a výška je variabilná podľa výberu modelu.

KLT prepravky majú široké využitie, aj keď najväčší odberatelia sú samozrejme automobilová a priemyselná výroba. Vo výrobných fabrikách sa používajú na prepravu dielov ako skrutiek, matíc, tesnení a iného drobného materiálu ako aj hotových výrobkov. Ich poškodenie neprichádza do úvahy a výrobná firma sa toho nemusí báť. Nie len to je ich účel, ale dajú sa využiť aj v iných druhoch priemyslu a aj nevýrobných firmách. Keďže sa dajú dodávať aj s vekom, produkty z nich pri preprave nevypadnú.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :