Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V dnešnej dobe sa nájde málokto, kto nikdy v živote nepotreboval pôžičku. Je to vhodný a užitočný nástroj pre každého z nás, ako si kúpiť niečo, na čo momentálne nemáme dostatok finančných prostriedkov. Niekedy si chceme jednoducho kúpiť niečo vo vyššej hodnote a nevadí nám obetovať časť zo svojho platu na splácanie daného predmetu a niekedy možno chceme investovať do veci, o ktorej vieme, že sa nám do budúcnosti či už z finančného alebo iného dôvodu vyplatí vlastniť. Účel pôžičiek môže byť rôznorodý.

  1. Aké druhy pôžičiek existujú?

V tomto momente by sme vedeli pôžičky rozdeliť na účelové a bezúčelové. Ako z názvu jasne vyplýva, pri bezúčelových nemusíme dokladovať spôsob využitia pôžičky. Je to taktiež najvyužívanejši druh pôžičky z pochopiteľných dôvodov. Táto pôžička vám môže slúžiť na množstvo rôznorodých predmetov vašej túžby. Väčšinou sa jedná o požičanie nižšej sumy, úroky nie sú až také vysoké. Na čo konkrétne si môžete požičať takýmto spôsobom? Napríklad na rôzne elektrické spotrebiče, niečo do vášho auta a podobne.

  1. Účelové pôžičky

Pri účelových musíte zdokladovať účel, na ktorý si požičiavate. V najčastejších prípadoch ide o prevzatie pôžičky z inej banky (refinancovaní) za účelom lepších podmienok. Ďalšie prípady, ktoré tu môžu patriť sú pôžička na bývanie, kúpu auta, po prípade na zariadenie bytu alebo domu.

  1. Jeden z prípadov bezúčelovej pôžičky – spotrebný úver

Medzi jeden z druhov bezúčelovej pôžičky patrí spotrebný úver. Ten sa stáva v poslednej dobe jeden z najvyužívanejších produktov bánk a nebankových subjektov súčasnosti kvôli viacerým faktorom. Veľmi jednoducho povedané, sa spotrebný úver berie najčastejšie na kúpu nového auta, pričom si zákazník vyberá túto možnosť oproti splácaniu na leasing alebo na pokrytie výdavkov v prípade, že klientovi nevyjdu prostriedky z výplaty na jeho výdavky. Ďalším a neodporúčaným spôsobom využitia spotrebného úveru sú buď výlety alebo dovolenky.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :