Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Hygiena je veľmi dôležitá nie len teraz, keď už tu máme vírus zvaný korona, ale aj mimo tohto obdobia. Viete, aké chyby, čo sa týka hygieny robíte? Ak nie, pozrime sa na tie najčastejšie.

Sprchujeme sa veľmi často – sprchovať sa veľmi často je rovnako zlé pre nás ako nesprchovať sa vôbec. Ak sa sprchujete často, odstraňujete z tela ochrannú mastnú vrstvu a sušíte si kožu. Tým pomáhate mikróbom dostať sa do tela. Odporúčané je sprchovať sa raz za deň.

Neumývame si ruky pred použitím toalety – je to rovnako dôležité ako po jej použití. Na rukách máte množstvo baktérii aj pred použitím záchoda a tým si ich dostávate na intímne miesta.

korona

Splachujeme bruškami prstov – najväčšia koncentrácia baktérii je práve na splachovači. Ak splachujete zohnutým prstom, nedostávate baktérie na miesto, ktoré najčastejšie používate na narábanie s nástrojmi.

korona

Dlho spíme na rovnakom vankúši – ten je živnou pôdou pre plesne, mikróby a roztoče. Treba ho pravidelne prať vo vode s teplotou aspoň 40 stupňov Celzia.

korona

Dovolíme s nami spať našich domácich miláčikov – či chcete alebo nie, domáci miláčikovia prenášajú v srsti množstvo baktérii, ktoré vám zanesú do postele a ľahko sa dostanú do vášho tela. Neriskujte to a nechajte ich spať v ich vlastnom pelechu.

Umývame si tvár mydlom – mydlo nie je na umývanie tváre. Zmýva z nej ochrannú mastnú vrstvu a zapcháva póry. Takisto si ním meníte pH pokožky tváre. Korona s týmto aj tak nesúvisí.

Zdroj: Brightside.me

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :