Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Chvíle spoločne strávené s rodinou patria k tým najhodnotnejším momentom dňa. Samozrejme vtedy, ak ide o pokojné a harmonické stretnutia. Pri dobrom jedle sú však takmer bez výnimky pravidlom.

Je to tak. Práve kuchyňa sa častokrát stáva tým povestným malým ostrovčekom rodinného súzvuku. Veď kde inde sa všetci spolu stretnete ak nie pri stole? Poznáte to – nákupy, tréningy, stretnutia, práca…Času, kedy by ste mohli vydýchnuť a nechať čas len tak plynúť, je niekedy naozaj málo. Vyhľadávajte a spríjemnite si ho ako sa len dá. Možno vám pomôžu aj nasledujúce tipy a rady pri zariaďovaní kuchyne.

Kuchynské linky

Tvoria dôležité políčko mozaiky dokonalého pôžitku. Kvalitné kuchynské linky by mali byť samozrejmosťou, no ako ich rozlíšiť? Všímajte si na nich spoje a ich prevedenie. Mali by pôsobiť esteticky a ich pevnosť by nemala naštrbiť ani prípadná demontáž. V prípade, že objavíte na linke nerovnosti, presahy, alebo zistíte, že niektoré pravé uhly nie sú pravé, zbystrite pozornosť a linku reklamujte.

Starostlivosť

Je jasné, že pri manipulácii s potravinami u vás doma zvláštne osvedčenie potrebovať nebudete, no aj tak buďte opatrní a dôslední, najmä ak s vami domácnosť zdieľajú malé deti. Hoci pracovná plocha obvykle býva v neutrálnych odtieňoch, ktoré prípadné nečistoty zamaskujú, nespoliehajte sa celkom na tento krycí manéver. Pracujte s vždy čistými nástrojmi a riadom a pracovnú plochu po použití dôkladne vyčistite. Aj v drobných špárach a nenápadných rohoch sa totiž môže skryť drobný bunkový život, ktorý vám môže život nepríjemne strpčiť.

Celkový dojem

Farebné prevedenie a zvolené doplnky sú v zásade otázkou vkusu každého z nás, nikdy by však nemali ísť na úkor použiteľnosti vybavenia kuchyne. Hoci vôňu nášho obľúbeného jedla máme radi, ďalšie dva-tri dni po jeho konzumácii už v kuchyni byť nemusí, no nie? Preto odporúčame udržovať v kuchyni príjemnú klímu a čerstvý vzduch.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :