Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Leto je už v podstate tu a to znamená pre každú vekovú kategóriu niečo iné, ale pre každú niečo pozitívne. Buď sa vám začínajú letné prázdniny, alebo máte poskúškové obdobie alebo pracujete, ale viete, že dovolenkové obdobie je už tu. Už máte vybratú tú svoju vysnenú?

Tento rok sa ako každý jeden vykrištalizovalo pre Slovákov pár obľúbených dovolenkových destinácií. Samozrejme medzi ne ako vždy patrí Chorvátsko a Bulharsko, máme tu aj iné stálice ako Grécko, Turecko po prípade Egypt. Zatiaľ čo nám najobľúbenejšia destinácia v podobe Chorvátska stále dražie, Slováci sa obzerajú po alternatívach. Do kurzu prichádzajú lacnejší bratia ako je Albánsko a Čierna hora. Síce to nie je najkratšia cesta, stále sa sem ale viete dostať autom a tí najpružnejší aj na jeden pokus. Chartrove lety sú ale v lete v plnom prúde a nie je si problém vybrať aj keď idete na vlastnú päsť, ako sa vraví.

Zatiaľ čo sa pri dovolenke dá šetriť vo viacerých oblastiach, jedna je najvýraznejšia a tou je last minute. Môžete ušetriť na ceste, ak pôjdete autobusom, na strave ak si ju zaobstaráte sami, po prípade donesiete so sebou ale aj na ubytovaní, ak bude v odľahlejšej lokalite alebo s nižším štandardom a podobne. Keď si vyberiete last minute, máte celý tento balíček v jednom a netreba vám vyberať si po jednom.

Výhodou last minute je teda jednoznačne cena, pri ktorej oproti pôvodnej môžete ušetriť aj 70%. Musíte sa ale rozhodovať rýchlo, na poslednú chvíľu a samozrejme nesmiete byť veľká skupina. Zvyčajne túto ponuku využívajú páry alebo malá partia kamarátov, po prípade rodina.  Nevýhodou je teda krátky čas na rozhodnutie, menší počet spolucestujúcich a vaša časová flexibilita. Teda prívetivosť vášho zamestnávateľa alebo pružnosť vášho podnikania. Dovolenku si užijete ale rovnako, ako ostatní, ktorí si ju kupovali pár mesiacov dopredu. Keď už tu máme to leto, vyberte si tú svoju a šup si oddýchnuť.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :