Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Slovensko je plné krásnej prírody a nezameniteľných miest. Môžme sa pýšiť nie len chránenými prírodnými rezerváciami, množstvom pohorí ale aj lesmi, jaskyniami, krasmi a inými prírodnými úkazmi. Ak si vyberiete akúkoľvek oblasť Slovenska, vždy tam nájdete množstvo možností pre turistiku.

A čo oblasť Nízkych Tatier a Liptova?

Ako prvé napadnú takmer každému Slovákovi ( a možno aj Čechovi alebo Poliakovi) Tatry. Najväčšia a najvyššia pýcha Slovenska sa rozkladá na severe a delí sa na Nízke a Vysoké Tatry. Ak sa zameriame na Nízke Tatry, ako prvé vás pravdepodobne napadne ich najväčší a najvýznamnejší rezort Jasná alebo prislúchajúci Chopok. Ten patrí do Liptova a je súčasťou Nízkych Tatier. Nachádza sa na ňom najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Ponúka aktivity na zimu aj na leto.

Jasná

Jasná je hlavne zimným strediskom, keďže je to primárne vybudovaná zjazdovka s infraštruktúrou a priľahlými ubytovacími zariadeniami. Dá sa lyžovať na severnej aj na južnej strane, na divokých aj upravenýcch zjazdovkách, ľahkých aj ťažších zjazdoch. To samozrejme nie je jediné a Jasná funguje aj v lete a prechodných obdobiach. Kabínkové lanovky idú až hore na Chopok a na jeho vrchol sa dá dostať za ich pomoci alebo peši aj v lete. V oblasti je mnoho príležitostí na športové aktivity ako lezenie, cykloturistika alebo turistika. Okrem toho viete navštíviť v okolí Vrbické pleso, Demänovskú ľadovú jaskyňu, Žiar a mnoho ďalšieho. Je tam mnoho turistických chodníčkov, ktoré sú v podstate zdolateľné aj úplným začiatočníkom, malým ďeťom alebo seniorom. Niektoré sú dokonca vhodné aj pre mamičky s kočíkom.

Ak by ste v tejto oblasti hľadali ubytovanie, máte na výber. Môžete sa ubytovať na chatkách, v jednoduchšom penzióne alebo v luxusnejšom hoteli. Výber je len na vás. Ak sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z týchto variant, skúste sa pozrieť na toto ubytovanie Liptov. Stravovanie máte k dispozícii na hoteloch a niektoré zariadenia ponúkajú aj wellness. Nie je lepší spôsob, ako si spríjemniť pobyt v Demänovskej doline.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :