Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Veľa z nás prijde v určitom bode svojho života do momentu, keď si bude musieť vyriešiť vlastné bývanie. A tu sa dostávame do prvého veľkého problému. Kde na takéto niečo vziať peniaze? Šťastná menšina z nás niečo zdedí. Ešte šťastnejšie menšina niečo dostane ako dar, niečo im kúpia alebo si niečo kúpia sami z vlastných prostriedkov. Tí, ktorí si dokážu našetriť dostatočné prostriedky na kúpu vlastného bývania zo svojej výplaty, platu alebo prijmu, hypotéku riešiť nemusia. A čo tí ostatní?

  1. Kedy si teda vyberať hypotéku?

Ako zistíte, že je hypotéka práve pre vás? V prvom rade si položte otázku, či vám hypotéku naozaj treba, a či účel, na ktorú ju potrebujete, je pre vás podstatný. Ak ste už vo veku, v ktorom vás okolnosti nútia riešiť si vlastné bývanie, máte stálu prácu a stály príjem, váš príjem dosahuje istú úroveň vzhľadom na výšku vašej hypotéky a po prípade máte aj partnerku alebo manželku s pravidelným príjmom, ste vo vysokej pravdepodobnosti, že sa vám vaša hypotéka schváli. Áno, je to krok, ktorý si musíte rozmyslieť poriadne a nevrhať sa do takéhoto rozhodnutia strmhlav. Toto rozhodnutie vás totižto ovplyvní na viacero rokov, v niektorých prípadoch viacero desaťročí. Preto si to poriadne rozmyslite a zvážte si pre a proti.

  1. Ako sa vysporiadať s nevýhodnou hypotékou?

A čo robiť v prípadoch, keď už svoju hypotéku máte a splácate ju, ale nie ste spokojný s poskytovateľom týchto služieb? Vtedy by ste mali využiť refinancovanie hypotéky. Refinancovanie vám pomôže v prípade vysokých poplatkov, vysokých úrokoch alebo pri inej nespokojnosti s vašou bankou. Nemusíte sa báť takejto zmeny. Ak vám nový poskytovateľ dá vhodnejšie podmienky, určite sa nebojte tohto rozhodnutia a refinancujte svoju hypotéku u inej banky a zjednodušte si tým život.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :