Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Aj začínajúci fotograf sa môže ľahko dostať do situácie, kedy mu príde ponuka na fotenie svadby alebo oslavy. Nemusíte sa ale poddávať stresu, všetko sa dá zvládnuť. Stačí dôsledná príprava.

Ako fotiť svadbu?

Rozhodnite sa, či je ponuka pre vás skutočne to pravé

Predtým, ako ponuku prijmete, zistite si všetky informácie o udalosti. Napríklad, kde sa bude svadba konať. Fotenie svadby totiž môže byť komplikované, najmä ak nemáte potrebné príslušenstvo. Ak sa totiž svadba bude konať na nejakom tmavom mieste a vy nemáte externý blesk, nemôžete ponuku prijať.

Pripravte sa na všetko

Pri fotení svadby vás môžu stretnúť rôzne ťažkosti – ako napríklad málo svetla a času, rýchle pohyby osôb, nepekné prostredie. A vy sa na to všetko musíte pripraviť. Pomôže vám iba vhodné vybavenie a fotoaparát, ktorý vás nezradí, keď ho budete najviac potrebovať.

Aký fotoaparát je vhodný na fotenie svadieb?

Fotoaparát by mal správne vyvážiť bielu. Dôležitým parametrom je aj počet snímok za sekundu – aby bol časový odstup medzi dvoma snímkami čo najkratší. Pretože fotenie svadby je najmä o okamihoch, ktoré sa budete snažiť zvečniť – novomanželský bozk či hádzanie kytice. Ďalej musí mať zrkadlovka automatické aj poloautomatické režimy.

Aj počasie ovplyvní vaše fotografie

Svetlo a fotografia spolu úzko súvisia. Ak teda bude svadba prebiehať pod holým nebom a vy máte za úlohu fotiť svadobčanov v exteriéri, musíte poznať svetelné podmienky. Ideálne je počítať s rôznymi podmienkami – možno budete fotiť pod ostrým slnkom, možno bude obloha zamračená. Pripravte sa radšej na všetko. A pokiaľ miesto, kde bude prebiehať svadba, nepoznáte, a dovoľujú vám to vaše možnosti, pred akciou ho zmapujte. Zistite, aké ohnisko by ste mali pri fotografovaní scén použiť alebo odkiaľ prúdi svetlo.

Foťte do negatívu

Fotením do jpg si úpravy fotiek značne skomplikujete. Následným upravovaním farieb prídete o kvalitu. Preto by ste mali pri fotení prepnúť záznam do RAW a fotiť do digitálneho negatívu.

A hlavne si akciu vychutnajte

Samozrejme, fotenie svadby môže byť stresujúce. Berte to ale skôr ako príležitosť. Naučíte sa ako fotiť akcie a získate cennú skúsenosť, vďaka ktorej sa stanete lepším fotografom.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :