Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Byť hercom je snom mnohých ľudí. Aby ste sa presadili napríklad v Hollywoode, musíte mať nielen peknú tvár, ale aj veľkú dávku talentu. Niektorí herci si počas prípravy na natáčanie filmu musia prejsť obrovskou zmenou. Aby danú rolu dobre stvárnili, sú ochotní urobiť doslova čokoľvek. Často sa im to vyplatí a dostanú mnoho ocenení. No niekedy, ako v prípade Heatha Ledgera, ich to poznačí natoľko, že už nie sú schopní viesť normálny život. Posúďte sami.

1. Christian Bale
Pre rolu vo filme Mechanik zhodil neuveriteľných 28 kíl, takže vážil len 49!

extrémne metódy hercov

2. Jared Leto
Aby bol vo filme Zavraždenie Johna Lennona vierohodný, naopak pribral až 30 kíl!

extrémne metódy hercov

3. Herci z filmu Prelet nad kukučím hniezdom
Keďže film sa odohráva na psychiatrii, väčšina hercov sa na istý čas reálne presťahovala do psychiatrického ústavu.

One-flew-over-the-Cuckoos-nest

4. Adrien Brody
Vo filme Pianista mal stvárniť muža, ktorého celú rodinu deportujú do koncentračného tábora a on príde doslova o všetko. Tak to tak aj urobil. Predal auto aj byt, rozišiel sa s priateľkou, vzdal sa aj mobilu a naučil sa perfektne hrať na klavíri. A dostal Oscara.

extrémne metódy hercov

5. Shia LaBeouf
Aby sa dostal do filmu Nymfomanka, musel mať naozajstný sex s herečkou Miou Gothou, a to niekoľkokrát, kým bol režisér so scénou spokojný. Preto sa s ním jeho vtedajšia partnerka rozišla.

extrémne metódy hercov

6. Daniel Day Lewis
Extrémne metódy skúšal aj tento herec. V životopisnej snímke Moja ľavá noha stvárnil muža postihnutého obrnou, ktorý prežil celý život na vozíku. A tak si herec vyskúšal život postihnutého v ústave, ba dokonca aj celé nakrúcanie filmu strávil na vozíku a nechal sa kŕmiť štábom. Takisto mu to prinieslo Oscara. Vo filme Čarodejnice zo Salemu sa naučil žiť ako ľudia v 17.storočí. Dokonca s dobovými nástrojmi postavil dom!

My_Left_Foot_Daniel_Day_Lewis

7. Halle Berry
Vo filme Tropická horúčka mala rolu prostitútky a feťáčky bez domova, tak sa prestala kúpať. Vraj tak vydržala dva týždne.

halle

8. Billy Bob Thornton
Pre film Smrtiaci bumerang, v ktorom hral krívajúceho človeka, si do topánky sypal rozdrvené sklo. Aby kríval dôveryhodne :).

billy

9. Robert de Niro
Všetky svoje roly berie veľmi vážne. Kvôli snímke Taxikár sa stal skutočným taxikárom a vozil ľudí po New Yorku počas pravidelných 12-hodinových smien. Pre film Zúriaci býk sa stal tak dobrým boxerom, že porazil aj profesionála.

extrémne metódy hercov

10. Meryl Streep
Aby bola vo filme Soffina voľba vierohodná, ostrihala si vlasy a naučila sa plynule po nemecky.

meryl-streep

11. Val Kilmer
Pre film The Doors sa na rok skutočne stal spevákom Jimom Morrisonom. Presťahoval sa do L.A., nosil jeho oblečenie a naučil sa naspamäť všetky texty, ktoré kedy napísal.

extrémne metódy hercov

12. Heath Ledger
Jeho extrémne metódy sa s inými nedajú porovnať. Pre rolu Jokera vo filme Temný rytier sa zamkol na mesiac v hotelovej izbe. Experimentoval s psychotikami, spal len dve hodiny denne a o všetkom si viedol denník. Prevláda všeobecná mienka o tom, že jeho prílišný zápal pre túto rolu ho nakoniec stál život.

ledger

Zdroje: Cracked.com, huffingtonpost.com, rideoffame.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 30

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :