Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Určite ste niekedy rozmýšľali nad tým, ako sa vlastne vyrábajú kvalitné kuchynské nože. Práve v tomto článku sa dozviete, ako sa vyrábajú kuchynské nože, ktoré sú obľúbené nielen v domácnostiach, ale aj u šéfkuchárov.

V prvom rade je potrebné vyrobiť vlastnú oceľ z roztopeného meteoritu. Tie sa následnej zaobalia niekoľkými vrstvami kovu, ktoré sa musia vzájomne prepojiť – nahrievaním a tepaním. Keď je vrstva dostatočne tenká, musí ju výrobca čepelí vyzerať do tvaru noža. Nasleduje dôkladné brúsenie a vytvrdzovanie ocele tým, že sa nôž zohreje na vysokú teplotu. Nakoniec sa na noži vytvorí požadovaný vzor, pripevní sa rúčka a hotový kuchynský nôž tak môže putovať do obchodu.

noz1

Ďalšou zaujímavosť je podrobná charakteristika japonských nožov. Japonské nože sú dokonca tak precízne, že takmer na každý druh potravy je špecializovaný nôž. Mnohí z vás určite nevedeli, že tieto nože sa až takto preslávili. Iný nôž sa používa na spracovanie rýb, iný na prípravu hydiny. Tieto nože delíme podľa dvoch výbrusov – jednostranných a dvojstranných. Ďalej je obrovskou zaujímavosťou fakt, že drvivá väčšina japonských nožov má rukoväť zhotovenú výhradne z dreva. Tak čo, vedeli ste tieto novinky alebo ste sa naučili niečo nové?

noz2

Dôležitým kuchynským nástrojom – aj keď sa to na prvý pohľad nezdá – sú nožnice. Dôležité je, aby sa s nimi ľahko a bezpečne strihalo, práve preto existuje hneď niekoľko druhov nožníc. Nožnice sa špecifikujú podobne ako japonské nože, na viacero druhom potravín. Preto musíte dávať pozor, aký typ výrobku, druh jedla a veľkosť jedla idete strihať, aby ste si vybrali ten správny typ nožníc. Hoci to znie neuveriteľne, takáto precíznosť sa čoraz častejšie nachádza nielen v profesionálnych kuchyniach, ale takisto aj v domácich.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :