Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ako Európske auto roka 2016 je nový Opel Astra vhodným adeptom, ak zvažujete kúpu nového auta. Tento model je celkovo úspešný. Od uvedenia prvej generácie v roku 1991 sa predalo takmer 12 miliónov kusov. Astra sa tak stala druhým najpredávanejším modelom v Európe. Nová Astra stavia na týchto pevných základoch. Snaží sa zasiahnuť všetky aspekty, ktoré si moderný zákazník vyžaduje. Od ohľaduplnosti k životnému prostrediu, nízku spotrebu až po zážitok z dynamickej jazdy.

Medzi hlavné vlastnosti novej Astry patrí atraktívny dizajn, s možnosťou individualizácie. Väčší vnútorný priestor napriek menším vonkajším rozmerom. Ďalej významné zníženie celkovej hmotnosti auta, o 120 až 200 kilogramov, bez obmedzenia tuhosti karosérie a bezpečnosti posádky. V aute sú tiež inovatívne technológie, vrátane svetiel IntelliLux® LED Matrix, o ktorých si povieme viac nižšie. Nové generácie motorov majú nižšiu spotrebu a nižšie emisie škodlivých látok. Zlepšená bola aj oblasť vibrácii a hluku v kabíne. Kvalita a spracovanie interiéru presahuje svoju triedu, zákazníci sú zvyknutí na takúto kvalitu skôr u drahších áut. V interiéri sú aj luxusné prvky ako napríklad sedadlá s masážnou a ventilačnou funkciou. V aute je tiež vysoká úroveň konektivity (pripojiteľnosti zariadení) a systémy Intelli Link a OnStar.

Vďaka svojim xenónovým svetlám AFL+ je Opel na vrchole medzi automobilkami. Opel Astra posúva túto technológiu ešte viac dopredu a ako prvé auto v segmente ponúka systém predných svetlometov IntelliLux® LED Matrix, ktorý využíva LED svetlá s vysokým výkonom a malou spotrebou energie. Hlavnou výhodou tohto systému je optimálne osvetlenie vozovky za každej situácie. Ponúka viacero automatických funkcií. Svetlá do mesta – akonáhle je rozpoznané verejné osvetlenie a rýchlosť auta klesne pod 55km/h, systém sa automaticky prepne do režimu mesta. Svetlá na diaľnici – systém dokáže rozpoznať, že sa auto pohybuje po viacpruhovej diaľnici. Od rýchlosti 105 km/h je znížené osvetľovanie ľavého pruhu, aby sa zamedzilo oslňovaniu ostatných vodičov. Svetlá mimo obce – od rýchlosti 55km/h je automaticky zvýšený výkon svetiel. Statické odbočovacie svetlá – v závislosti od natočenia volantu sú aktivované svetlá osvetľujúce priestor na stranách, pri rýchlostiach od 0 do 70km/h. Parkovacie svetlá – pri zaradení spiatočky sa rozsvietia svetlá na obidvoch stranách auta, ktoré osvetlia priestor za autom. Mód úspory energie – ak je auto vybavené systémom štart/stop, automaticky sa svetlá prepnú do úsporného režimu, keď auto zastaví.

Ak aj napriek týmto výhodám Astra nie je pre vás, Opel má v ponuke aj ďalšie kvalitné modely. V segmente malých áut je to Opel Corsa. Ak ste vyznávačom mestských crossoverov, potom je to Opel Mokka.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :