Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak máte svojho štvorkolesového miláčika a zároveň najlepšieho služobníka radi, určite mu chcete dopriať len to najlepšie. Auto nám totižto slúži s vysokou frekvenciou, niekomu aj celé dni. Potrebuje teda primeranú starostlivosť a údržbu aby nám vydržalo čo najdlhšie a bolo zároveň plne funkčné a v plnej sile po celú dobu svojej životnosti.

Na vozidle je veľa vecí, o ktoré sa treba pravidelne starať. Je potrebné vymienať olej, filtre, pneumatiky servisovať motor. Sú ale aj veci, ktoré vám vydržia ak nie navždy, tak aspoň po celú dobu životnosti vozidla. Medzi ne patria aj hliníkové disky.

Na čo teda dbať pri výbere hliníkových diskov? V prvom rade ich treba rozlíšiť pojmovo od autoelektrónov. Tento pojem zahŕňa všetky druhy a materiály diskov, aké môžete obuť a používať na aute. Hliníkové disky sú ale špecifická skupina laicky povedané „kolies“, ktoré sú jedny z najlepších volieb, aké si môžete pre auto vybrať. Ako ich názov napovedá, pozostávajú čisto z hliníka a jeho zlúčenín. Tým si zachovajú pevnosť pričom poskytujú vysokú úsporu pri hmotnosti. Nehovoriac o ich atraktívnom vzhľade oproti iným druhom kolies.

Pozor na používané hliníkové disky a lacnejšie nekvalitné značky. Takéto sa môžu ľahšie ohnúť alebo dokonca prasknúť. Používané kusy môžu už mikrotrhliny obsahovať a môžu sa výrazne poškodiť počas prevádzky vozidla, čo by mohlo mať vážnejšie následky. Mikrotrhliny si na nich nevšimnete, pretože sú takmer neviditeľné.

Do módy prichádzajú viaclúčové a komplikovanejšie disky, ktoré vyniknú na akomkoľvek aute. Dodajú mu mladší vzhľad a pridajú „agresivitu“ jeho výzoru. Ako sa vraví, auto robia kolesá.

Väčšie rozmery diskov v kombinácii s nízkoprofilovými pneumatikami sa vám môžu vypomstiť, takže pozor na ne. Jazda pri takýchto kolesách je tvrdšia a na ceste môžete cítiť každú nerovnosť. Ak chytíte nerovnosť pri väčšej rýchlosti, disk môžete ohnúť alebo dokonca rozbiť. Čím väčšia pneumatika ho obaľuje, tým je disk viac chránený.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :