Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

V prvom rade si povedzme, čo to vlastne outsorcing je. Je to v podstate posúvanie činností, ktoré jednotlivec alebo firma potrebuje mať urobené externej firme. To znamená, že ak daný jednotlivec nemá na istú činnosť čas, zdroje, vedomosti, zaplatí si to u inej firmy alebo živnostníkovi po prípade freelancerovi, ktorý dané vedomosti alebo zdroje má. Takto sa dá odfiltrovať práca, ktorú by ste samotní nevykonali kvalitne alebo by vám zabrala príliš mnoho času v porovnaní s odborníkmi a bolo by vám to v konečnom dôsledku nerentabilné. Takýchto činností môže byť veľké množstvo, my sa budeme baviť hlavne o IT outsourcingu.

IT outsourcing sa delí na viacero odvetví alebo služieb. Začneme príkladom. Ste firma s predajom vodovodných trubiek. Potrebujete si vytvoriť webovú aplikáciu, pretože sa chcete prezentovať online a rozšíriť svoj biznis aj po internete. V tom prípade máte dve možnosti. Môžete si ju urobiť sami, ale budete musieť veľa študovať a naučiť sa množstvo vecí, ktoré sú potrebné pre vývoj webovej aplikácie. Ak vylúčime programovanie a návrh grafického dizajnu čo sú subjekty, ktoré sa niektorí ľudia učia celý život, stále tu je množstvo problémov, s ktorými sa môžete potýkať.  Práca v IT jednoducho nemusí byť to pravé pre vás.

Druhá možnosť je, že si dáte túto prácu urobiť externou firmou. Firma vám to spraví oveľa rýchlejšie, kvalitnejšie a budete mať záruku, že daný projekt je unikátny a originálny. Ušetríte množstvo času a námahy a aplikácia vám môže začať zarábať skôr.

Firma Natek ponúka takisto množstvo IT outsourcingových služieb. Môžete tam preniesť niektoré svoje procesy a ušetriť čas potrebný pre váš chod podnikania.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :