Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Majiteľom vozidiel SUV a offroadov s pohonom 4×4 je jasné, aké sú v teréne dôležité kvalitné a spoľahlivé pneumatiky. Offroadové pneumatiky sa starajú o bezpečnosť, stabilitu aj komfort pri jazde a musia zaisťovať tieto funkcie na rôznom povrchu. Ako si teda vybrať správne terénne pneumatiky vhodné na vaše účely a štýl jazdy?

Terénne pneumatiky

Viete si vybrať kvalitné terénne pneumatiky na svoje SUV alebo offroad? Poradíme vám, ako si vybrať ideálne pneumatiky vhodné na vaše účely a štýl jazdy.

Prvé kritérium výberu správneho typu pneumatík sú samozrejme rozmery. Kupujete offroadové pneumatiky prvýkrát a nie ste si istí? Pripravte si veľký technický preukaz a kontaktujte poradcu v AZ Pneu. Dozviete sa, aké máte možnosti a dostanete tiež užitočné rady od profesionálov z odboru.

Hľadáte offroadové pneumatiky tiež podľa odporúčania známych alebo referencií na internete? Robíte dobre, ale máme pre vás aj ďalšie tipy, na čo sa zamerať pri kúpe pneumatík určených do terénu.

Výber offroadových pneumatík podľa obdobia a podmienok

Jazdíte po nespevnených cestách iba v lete, nerobí vám problém adrenalínová jazda v teréne a v daždi, ste priaznivci celoročných výletov na všetkých typoch povrchov, alebo ste si kúpili SUV iba kvôli zimnému jazdeniu do zasnežených horských oblastí? Účel a štýl jazdy je individuálny a rovnako tak aj výber vhodného typu offroadových pneumatík.

Terénne pneumatiky sa vyrábajú v letnej, zimnej aj celoročnej verzii. Pre všetky pneumatiky však platí, že musia byť maximálne priľnavé na suchom aj mokrom povrchu, vysoko odolné proti perforácii a musia zvládnuť aj náročnejší terén. Zimné offroadové pneumatiky si navyše musia poradiť aj so snehom, ľadom a posypovou soľou.

Celoročné terénne pneumatiky už v dnešnej dobe vďaka vývoju a novým technológiám nepredstavujú také riziko ako v minulosti, ale odporúčame vyberať si naozaj kvalitné a preverené typy pneumatík.

Nezávislé testy pneumatík

Na internete nájdete nepreberné množstvo testov pneumatík. Ale ktorým veriť, že nedávajú do popredia offroadové pneumatiky kvôli svojej snahe o predaj? Spoľahnúť sa môžete na nezávislé testy pneumatík nemeckého automotoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher AutomobilClub), ktorého členovia každoročne testujú pneumatiky renomovaných aj menej známych značiek na všetky typy vozidiel, čiže aj pre offroad. Z podrobných výsledkov testov sa dozviete viac o jednotlivých disciplínach, v ktorých terénne pneumatiky vynikajú, a v ktorých naopak zaostávajú za konkurenciou. To už je parameter, ktorý môžete porovnať so svojimi nárokmi, a na základe týchto kritérií sa rozhodnúť.

Výber terénnych pneumatík podľa ceny

Ako majitelia vozidiel vhodných do náročného terénu určite viete, že ste si nevybrali najlacnejšie hobby. To ale neznamená, že najdrahšie offroadové pneumatiky budú pre vás tie najlepšie. Cena by mala byť tým posledným kritériom, ktoré budete brať do úvahy. Ani príliš lacné pneumatiky sa vám nemusia vôbec oplatiť, ak na vás napríklad čakali niekoľko rokov v sklade. Aj obyčajné uskladnenie bez používania totiž znižuje životnosť pneumatík.

Viete, ako sa máte starať o pneumatiky, aby vám vydržali čo najdlhšie?

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :