Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Trápi vás neustála špina v domácnosti? Máte pocit, že každú chvíľu upratujete a výsledok sa nie a nie dostaviť? Pravdepodobne na to nejdete správne. Ak si chcete udržať čistú domácnosť, pomôžeme vám. Ako na to?

Podlaha

Chumáče prachu a fľaky najprv zbadáte na plávajúcich podlahách, respektíve na akomkoľvek type podláh. Na udržiavanie vždy čistej podlahy potrebujete tieto veci – technický papier, ktorý sa používa v strojárenských firmách (je charakteristický vysokou trvácnosťou – netrhá sa) a vodu. Navlhčený papier po použití jednoducho vyhodíte. Zabránite tak rozmnožovaniu zdraviu škodlivých baktérii, ktoré sa hromadia na handrách. Podlahu čistite najlepšie každý druhý deň. Najmä teraz cez zimu sa zamerajte na verandové priestory. Pred dvere rozmiestnite rohožku. Zabránite tak roznášaniu špiny.

Okrem umývania podlahy prášte koberce v pravidelných intervaloch.

Nábytok

Čistú domácnosť si udržíte jedine vtedy, keď okrem umývania podláh a prášenia kobercov budete utierať aj nábytok v izbách. Nestačí, keď raz za týždeň chytíte do ruky prachovku a poutierate všetok nábytok v domácnosti. Aby ste sa vyhli poškodeniu nábytku, nemali by ste používať nadmerné množstvo chemických čistiacich prostriedkov a namiesto toho by ste mali nábytok umývať len navlhčeným papierom. Poprípade si vezmite na pomoc ocot a citrónovú kôru – práve tieto dve pomôcky v kuchyni vám dokážu odstrániť škvrny z nábytku. Miestnosti prevoniate čerstvo natrhanou levanduľou, poprípade usušenou levanduľou v ľanovom vrecúšku.

Ak máte krb, nábytok usporiadajte tak, aby nebol ohrozený. Samozrejmosťou pre vás musí byť krbové náradie. Nezabúdajte však ani na praktické koše na drevo, ktoré vám výrazne uľahčia upratovanie v okolí krbu.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :