Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Azda jedna z najpopulárnejších hier všetkých čias a zároveň súčasnosti. To je Counter Strike: Global Offensive. Veľmi známa taktická „strielačka“, ktorá ale nie je len o zbraniach. Vyskytujú sa v nej aj iné útočné a obranné zbrane, a určite vám niečo hovorí jedna z nich: karambit.

Karambit v csgo je nôž pochádzajúci z Indonézie a datujúci sa až z jedenásteho storočia. Je to hlavne obranný a taktický nôž, najskôr sa ale v indonézskych ostrovoch používal ako úžitkový a multifunkčný nôž. Po čase sa jeho popularita rozšírila a začal sa používať v sebaobrane najprv na týchto ostrovoch, neskôr aj v Amerike a Európe.

Karambit je špecifický množstvom osobitých znakov. Drží sa tak, že je veľmi ťažké súpera o túto zbraň odzbrojiť. Má zahnutú čepeľ a na konci dieru na ukazovák, ktorá ešte pomôže v jeho pevnom uchopení v dlani. Niekedy sa do tejto diery umiestni malíček, uchopenie nie je tak pevné, poloha noža sa môže ale rýchlo meniť a tým sa zmätie súper. Môže byť bez problémov v uchopení pravej aj ľavej ruky a použitý na blízku aj ďalekú vzdialenosť boja. Odzbrojenie súpera je takmer nemožné aj pri slabšom jedincovi, uchopenie je pevné a spôsob obrany je veľmi špecifický.

V hre Counter Strike sa nôž karambit používa hlavne ako obranná zbraň. Nože sa v tejto hre získavajú otváraním krabíc a je ich naozaj veľké množstvo. Csgo nože obsahujú širší repertoár, tento spomínaný je ale výnimočný. Na svete je už silná komunita ľudí hrajúca túto hru a všelijaké vychytávky z tejto hry sú na predaj. Ak ste dosiahli vek 18 rokov, nôž karambit fade môže byť váš. Jedná sa o dokonalú repliku z hry a cena je oveľa prijateľnejšia ako v zahraničí. V tomto prípade ide v podstate o to, že ako nadšenec a zberateľ môžete mať nôž s pridanou hodnotou vernej kópie z populárnej hry.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :