Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Prichádza, respektíve v niektorých oblastiach už je zima a s ňou nás čakajú rôzne nástrahy. Studený a suchý vzduch má rôzny vplyv na naše telo. Nie len napríklad na dýchacie cesty, ale aj na kožu a tvár. Samozrejme zima kožu dráždi a vysušuje. Možno máte prirodzene geneticky suchú kožu a či je zima alebo leto, nemení to vo vašom prípade nič. Ako bojovať proti suchej pokožke alebo ako ju udržiavať zdravú?

Ako sa v prvom rade prejavuje suchá pokožka? V prvom rade ide o jej nedostatok elasticity, napnutie, šupiny, mravčenie. Koža stráca svoju ochrannú úlohu, hydratáciu, nie je dostatočne vyživená a cítite na týchto miestach nepríjemný pocit, svrbenie alebo pnutie. Dehydratovaná a suchá pokožka je ale niečo úplne iné. V extrémnejších prípadoch môže dojsť až k praskaniu kože a jazvám. Rany po prasknutí sa veľmi ťažko a dlho hoja a sú sprevádzané bolesťami. Takisto môžete pozorovať šupinky a teda odlupovanie sa buniek vrchnej vrstvy kože v zvýšenej miere, ako je bežné. Či už proti geneticky suchej koži alebo z vonkajšieho podráždenia sa dá chrániť. Aké látky nám pomôžu?

V prvom rade sa zamerajte na prevenciu. Nepoužívajte agresívne mydlá, šampóny, vyhýbajte sa kontaktu s agresívnymi látkami. Vyhýbajte sa suchému vzduchu a v horúcej vode netrávte príliš veľa času. Noste prírodné materiály bez farbív a parfumov. Látky, ktoré vám pomôžu sú v prevažnej miere urea, kyselina mliečna, ceramidy, hodvábne proteíny, retinol (vitamín A) a kyselina hyaluronová. Sú to prirodzene hydratačné látky, ktoré zadržiavajú vlhkosť a pomôžu koži v hydratácii. Čím máte viac suchú pokožku, tým vyššia by mala byť koncentrácia týchto látok v krémoch, ktoré používate. Krémy a oleje na telo je najlepšie nanášať ráno alebo po sprche, keď je koža najzraniteľnejšia.

Skúsili ste už produkty Ushuaya? Ide o slovenskú kozmetiku, ktorá vo svojom výbere ponúka aj hydratačné krémy a olej na telo. Výborný produkt na boj proti suchej pokožke.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :