Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Rozhodovanie o tom, či si zaobstarať garáž, alebo nie nemusí byť jednoduché. Proti väčšinou hrá úžitkový priestor v interiéri, na obranu garáží zas ochrana auta pred zlodejmi aj počasím. Ak máme na garáž miesto, jednoznačne sa nám oplatí.

Bez brány ani krok

V garáži máme väčšinou okrem zaparkovaného auta aj dielňu, úložné priestory sezónnych vecí alebo úkryt pre kosačku a ďalšie náradie a stroje. Prechádzame cez ňu do domu a tak je jej uzavretie dôležité, aby sme mali všetky veci chránené. V súčasnej dobe najobľúbenejšie sekčné garážové brány ponúkajú pohodlné ovládanie, jednoduchú inštaláciu a veľký výber možností spracovania.

Kam sa budú otvárať?

Jednoduchá otázka, ktorá ale mnohých zaskočí. Keď si ju však ešte pred výberom brán nepoložíme, môžeme si zbytočne skomplikovať život. Hore k stropu alebo pozdĺž steny? Garážové brány segmentové sa otvárajú tak, že jednotlivé sekcie sa po koľajniciach zasúvajú pod strop garáže. Pred garážou ani okolo nej tak nepotrebujete pre otvorenie brán takmer žiadny priestor. Brána sa hodí sa všade, kde musíte miestom šetriť, alebo nie je možné bránu otvárať von. To je napríklad pri garážach, ktoré majú vjazd priamo do cesty alebo chodníka a otvorená brána by tak bránila prevádzke. Dobrým pomocníkom je diaľkové ovládanie brán, ktoré umožní otvoriť si vráta už pri príchode a nezdržiavať sa vystupovaním z auta a ručným otváraním, čo opäť oceníte najmä v prevádzke alebo zlom počasí.

Pri garážach, ktoré sú už hotové, ale nemusí byť zasúvanie pod strop ideálnym variantom, pretože môžu mať nízky otvor pre vjazd. Koľajnice potrebujú niekoľko centimetrov pod stropom pre mechanizmus, do ktorého sa sekcie brány zasúvajú, a dôjde tak k ďalšiemu zníženiu už tak nízkeho vjazdu. V týchto prípadoch sú vhodnejšie posuvné vráta, ktorá sa zasúvajú pozdĺž steny dovnútra garáže. Výška vjazdu sa tak nijako nezníži a rovnako ako u sekcionálnych brán nie je potreba mať pred garážou voľný priestor.

Správny výber typu brány z pohľadu otvárania vám v budúcnosti môže ušetriť mnoho zbytočných starostí. Obľúbené typy garážových brán majú mnoho variantov a vždy tak máte možnosť nájsť tie správne brány pre vašu garáž.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :