Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Kvôli hrozbe zdanenia mnoho nádejných podnikateľov uteká do zahraničia a tam si registruje svoju spoločnosť. Ak si myslíte, že takýto proces je pomerne zložitý a drahý, tak sa veľmi mýlite. Objasníme vám, ako prísť k spoločnosti, ktorej sídlo je registrované ďaleko od slovenských hraníc. Poďme na to.

Offshore spoločnosť

Nič vám takéto slovné spojenie nehovorí? Nič sa nedeje. O offshore spoločnostiach je známe, že pomáhajú jej majiteľom výrazne uľahčovať podnikanie – pomáhajú im získať finančnú stabilitu a okrem toho im pomáhajú vyhnúť sa vysokému zdaneniu, ktoré je na Slovensku dobre známe. Keď necháte zakladanie offshore spoločnosti na profesionálov, ušetríte si nervy a predídete viacerým komplikáciám, ktorým by ste sa určite nevyhli, keby konáte na vlastnú päsť.

Offshore spoločnosti sú zakladané v daňových rajoch, kde sa výška daní pohybuje okolo 0. Kde by ste si tak mohli založiť svoju offshore spoločnosť?

Cyprus

Určite vám ako prvá napadla Veľká Británia. Samozrejme, aj v tejto krajine si dokážete založiť vlastnú offshore spoločnosť. Prekvapíme vás – aj na Cypre si môžete založiť offshore spoločnosť. Tento ostrovný štát, ktorého polovica patrí do Európy a polovica do Ázie prekvapivo láka pomerne veľký počet Slovákov. Čo vám môže ponúknuť? Môže vám ponúknuť druhú najnižšiu daň v Európe – 12,5%.

Aby ste ale nezakopli hneď v začiatkoch, ešte predtým, ako sa rozbehnete, nájdite si ERP systém, vďaka ktorému budete mať prehľad o všetkých firemných procesoch.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :