Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Ak sa vám doteraz zdalo, že sú jednoducho len ďalším modelom tenisiek, ktorý je z neznámych príčin neuveriteľne populárny, mali by ste sa bližšie oboznámiť s históriou týchto kultových topánok. A tú majú Superstar skutočne zaujímavú!

Všetko sa začalo v roku 1924 v Nemecku, kde sa dvaja bratia – Rudolf a Adolf Dasslerovci, rozhodli založiť podnik vyrábajúci športovú obuv nazvaný Gebruder Dassler OHG. Prvé projekty obuvi vznikali v práčovni, ktorá patrila ich matke a boli vyrábané z gumených tesnení palivových nádrží a plátna vojenských stanov.  Aj napriek nie veľmi optimálnym podmienkam pre výrobu sa bratia neustále zlepšovali. Takýmto spôsobom boli bratia Dasslerovci už necelé 4 roky po založení firmy schopní dodávať nevyhnutnú výbavu pre profesionálnych účastníkov olympijských hier. K dobrému menu značky prispel aj úspech týchto športovcov – práve v topánkach Gebruder Dassler OHG sa americký bežec Jessie Owens stal štvornásobným olympijským víťazom.

Ale všetko dobré sa kedysi musí skončiť… Po 2. svetovej vojne sa bratia Dasslerovci rozhodli rozlúčiť a každý z nich si otvoril svoj vlastný podnik – Adolf pod názvom adidas, Rudolf zase ako majiteľ firmy Puma.

Sľubné začiatky legendy

Kultové adidas Superstar sa na trhu po prvý krát objavili v roku 1969 a okamžite si získali srdcia väčšiny profesionálnych basketbalistov. Každý člen NBA alebo aj NCAA mal vo svojom šatníku minimálne jeden pár Superstar, a záujem o tento model bol taký obrovský, že zohnať ho sa rovnalo zázraku. Medzi konkurenciou totiž vynikali nielen zaujímavým dizajnom, ale aj neopakovateľnou kvalitou spracovania a odolnosťou.

A keď už hovoríme o vzhľade, musíme sa pri ňom na chvíľu zastaviť, keďže Superstar navždy zmenili pohľad na to, ako by mala basketbalová obuv vyzerať. Musíme totiž uznať, že sú prinajmenšom atypické, keďže sú nízke a navyše majú charakteristickú ochranu prstov (populárnu „shell toe“).

Obuv, ktorú si zamilovali športovci aj celebrity

Do oficiálneho predaja pre širšiu skupinu zákazníkov sa Superstar dostali v roku 1970 a ich tvárou sa stal najlepší strelec v histórii NBA, hráč LA Lakers, Kareem Abdul-Jabbar. Časom si kultový model adidas obľúbila aj hip-hopová kultúra a shell toe sa stal nerozlučným prvkom garderóby jednej z najslávnejších hip-hopových skupín RUN DMC. Obrovský záujem o model spôsobil, že názov Superstar získal úplne nový rozmer – skupina ľudí, ktorá ich nosila bola natoľko exkluzívna, že len celebrity a známe športové osobnosti mohli rátať s tým, že Superstar obohatia aj ich kolekciu tenisiek. Ako je všeobecne známe, svetoznáme hviezdy sa častokrát stávajú pioniermi trendov, čo platilo aj v tomto prípade. Superstar si zamiloval celý svet a napriek ich veku nič nenaznačuje tomu, že by sa to malo čoskoro zmeniť.

Ako nosiť Superstar?

Čo majú spoločné Rihanna, Pharell Williams, Jhene Aiko, David Beckham a Leo Messi? Patria nielen do skupiny najslávnejších hudobných a športových hviezd, ale sú zároveň verní aj Superstar! Ak teda premýšľate s čím tento model od adidas vlastne nosiť, stačí ak sa budete inšpirovať známymi a obľúbenými sneakerheadmi.

Univerzálna, klasická farba poskytuje maximálnu voľnosť – v tomto prípade sa nemusíte báť, že vaša obuv bude príliš krikľavá. Pravda je taká, že Superstar vyzerajú dobre doslova so všetkým, aj športovým sakom!

Túto sezónu tenisky s charakteristickými troma pásikmi kombinujeme predovšetkým s pohodlnými teplákmi, pozoruhodnými culotte nohavicami aj nadrozmernými mikinami. Dámy aj páni ich môžu bez obáv kombinovať s koženou bundou, štýlovým plášťom, ale aj obyčajným outfitom na bežný deň, ktorý je zvyčajne pohodlný a nezaväzujúci. adidas Superstar budú perfektné aj na festival – s týmito teniskami veľmi módne vyniknú šortky, ako aj vzdušné šaty v boho štýle, ktoré v posledných rokoch vládli napríklad na Coachelle.

Najmódnejšie tenisky? Len na Sizeer.sk

Hľadáte originálne Superstar, vďaka ktorým sa budete cítiť ako skutočná hviezda? Rozhodne príďte do jedného z kamenných obchodov Sizeer alebo na stránky https://sizeer.sk/, kde vás čaká celá škála Superstarov v rôznych farebných verziách. Nájdete tu ponuku pre fanúšikov monochromatizmu, ako aj pre osoby uprednostňujúce výrazné farebné akcenty, a všetko vo veľkostiach pre juniorov, ženy aj mužov.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :