Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Zima je obdobím, ktoré nás po zdravotnej stránke poriadne preverí. Denne striedame vykúrený interiér domu, bytu či kancelárie s chladným vonkajším prostredím. Je to náročné nielen pre našu fyzickú a psychickú pohodu, trpia tým i naše vlasy a koža. Najmä suchá pokožka je v zime výrazne citlivejšia a náchylná na podráždenie, začervenanie či popraskanie. Preto je počas studených zimných mesiacov potrebné venovať zvýšenú pozornosť starostlivosti o pleť. Aj suchá pokožka totiž môže po celý rok zostať prirodzene krásna a vyživená.

 

1. Dbajte na životosprávu

 

Mali by ste si dopriať primerané obliekanie, dostatok kvalitného spánku a najmä vyváženú a pestrú stravu. Keďže v zime nie je natoľko dostupná čerstvá zelenina a ovocie, nahraďte potrebné živiny  orechmi, semiačkami, sušenými plodmi alebo pickles. Organizmus si zohrejete dlho varenými polievkami. V neposlednom rade dodržiavajte pravidelný pitný režim, pleti tak zaistíte dostatok vlahy a pružnosti. Vyhýbajte sa alkoholu a silnej čiernej káve, uprednostnite nesladené bylinné čaje.

 

2. Používajte kvalitné prípravky na pleť

 

Ak si v lete vystačíte s ľahkým hydratačným krémom a čistiacou emulziou, tak vedzte, že v zime to rozhodne nestačí. Dlhý pobyt vo vykúrených miestnostiach sa podpisuje na tom, že suchá pleť sa stane ešte suchšou, môže svrbieť a štípať. Zakúpte si jeden mastnejší krém, v prípade veľmi nepriaznivého počasia môžete počas dňa používať aj nočné prípravky. Tie sú hutnejšie a suchá pleť je po nich hĺbkovo hydratovaná a regenerovaná.

 

3. Správne sprchovanie

 

Koža je najväčším orgánom vášho tela. Nezabúdajte na to, že to nie je len suchá pokožka na tvári, o ktorú by ste sa mali v zime príkladne starať. Vedeli ste, že v zime by ste sa nemali sprchovať tesne pred odchodom z domu? Vaša suchá pleť by nemala prísť do kontaktu s vodou najmenej hodinu pred tým, ako ju vystavíte mrazu a vetru. Pokožku tela môže podráždiť časté umývanie mydlom, veľmi horúca voda či kúpeľ.

  

4. Mejkap a odličovanie

 

Tvrdenia, že mejkap upcháva póry a zabraňuje pokožke dýchať, sú vyvráteným mýtom. V zime by si dámy mali zvoliť taký druh, ktorý im nielen pridá na kráse, ale ich pleť zároveň ochráni. Suchá pokožka na tvári vyžaduje špeciálnu starostlivosť a všetky prípravky na pleť by mali napĺňať jej individuálne potreby. Vhodný je mejkap s UV filtrom, ktorý obsahuje viacero vitamínov a prírodné zložky.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :