Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Sú ako farebná dúha na pochmúrnej oblohe. Šedivý svet plný rutiny a starostí robia krajším, zábavnejším a farebnejším. Sú dôkazom, že zďaleka nie všetko je presne naplánované a predvídateľné. Skrátka, kuriozity. Kto by ich nemal rád. My ich rozhodne radi máme a preto sme pre vás vybrali zopár ďalších, tentoraz bratislavských.

Pouličná lampa v obývačke

Kvalitné nové byty v Bratislave, to je kuriozita sama o sebe. Na Šancovej v Bratislave sa však stavajú, pričom projekt s názvom Premiére má na svedomí developerská spoločnosť Finep. Rozostavaná budova budí pozornosť svojimi 23 podlažiami a tiež tým, že jej stredom prechádza pouličná lampa. Na prvý pohľad poriadna kuriozita, pri bližšom skúmaní však nič výnimočné – keďže ide o funkčnú lampu, tá na svojom mieste ostane dovtedy, pokiaľ nebude nahradená inou lampou na fasáde budovy. Dokiaľ sa tak nestane, bude to pre okoloidúcich pekná kuriozitka.

Virtuálny model domu Premiére, zdroj: byty-premiere.sk

Bratislava – mesto UFO

Neidentifikovateľné lietajúcej objekty sú témou vášnivých diskusií po celom svete. Mnoho ľudí ich videlo, no hmatateľný dôkaz sa doteraz na verejnosť nedostal. Alebo žeby predsa? Ak sa v spojitosti s Bratislavou hovorí o fenoméne UFO, najčastejšie je to v spojitosti s mostom SNP a bizarnou reštauráciou na jeho vrchole. My však vieme aj o inej, podobnej kuriozitke – UFO sochára Juraja Hovorky sa nachádza na Dolných Honoch a bolo vytvorené v 70-tych rokoch minulého storočia.

UFO sochára Juraja Hovorky z roku 1979, zdroj: interieryexterierycssr.blogspot.com

Prvý (nielen) bratislavský panelák

Ak sa niekde riešia predaj bytov Bratislava, často sa jedná práve o bývanie v paneláku. Bratislava je svojou panelákovou zástavbou typická. Nečudo, že v hlavnom meste Slovenska by ste našli aj vôbec prvý panelák v Československu! Ak si ho chcete obzrieť, vydajte sa na Kmeťove námestie a hľadajte panelový dom, ktorý má pri dome pamätnú tabuľku.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :