Máte zapnutý Adblock!

Prosím vypnite Adblock na stránke Svetkuriozit.sk a znovu ju načítajte (F5). Ďakujeme

Trapasy – tak radi sa na nich smejeme, kým sa netýkajú nás samotných! Mnoho z nich je spojených s jedlom a pitím. Veď aj vy určite poznáte niekoho, kto druhých oprskal jedlom z úst, prišiel do práce s fľakom od jedla alebo sa oblial vínom. Dnes si posvietime na milovníkov kávy, aj na tých, ktorí ju pijú len na povzbudenie. Kedy by ste si ju radšej mali odpustiť? Toto je desať miest, na ktorých by ste sa kávou určite obliať nechceli…

1. Vaša vlastná svadba

Konečne je to tu, vysnívaný deň, ste stredobodom pozornosti a na každom kroku vás prenasleduje fotografka. Dáte si iba pár hltov kávy na povzbudenie, veď usmievať sa po celý večer vyžaduje veľa energie… Viete si predstaviť, že by časť obsahu šálky skončila na svadobných šatách alebo na košeli? To vážne nechcete!

2. Pracovný pohovor

Pokiaľ nemáte sebavedomie hollywoodskej hviezdy, zrejme idete na pohovor s potrebnou dávkou rešpektu. Ak sa vám pri nervozite trasú ruky, obľúbenú Costa Rica kávu si nechajte radšej na popoludňajšie posedenie s priateľmi. Na pohovore voľte čistú vodu, aj keby ste sa obliali, nebude vám na oblečení svietiť veľký hnedý fľak.

3. Prvé stretnutie so svokrovcami

O pár rokov bude mama vašej milovanej polovičky presne vedieť, koľko mlieka a cukru v káve preferujete. Na prvom stretnutí si však radšej žiadnu nedávajte – nechcete predsa skončiť s povesťou obliateho nemehla. Namiesto toho dopredu zistite či sú svokrovci kávičkári a ak áno, môžete ju pre nich objednať z dobrej pražiarne kávy. Úspech je zaručený.

4. Šoférovanie autom

Ranný zhon, všetci nastupujú do auta a vy máte svoju milovanú kávu v termoske. Chceli by ste sa však oliať pri pokuse napiť sa popri šoférovaní, navyše ak je káva ešte horúca? My veru nie.

5. Hosť na svadbe

Isteže, je to menej tragické, ako keď sa obleje kávou nevesta… Ale šaty na svadbu vyberáte mesiace, všetko je na svojom mieste, máte dokonalý outfit a nakoniec toto? Zrada vesmíru, ktorá bude zachytená na desiatkach fotografií.

6. Pred skúškou v škole

Študovali ste dlho do noci, nikto sa teda nečuduje, že by ste kofeín najradšej dostali injekčne rovno do žily. Doprajte si ho ráno, ale keď zhodíte pyžamo a nahodíte oblek alebo šaty, na kávu radšej zabudnite. Najmä pri nervóznom prechádzaní sa po chodbe s nosom zaboreným do poznámok, ktoré si opakujete. Je len otázka času, kedy do vás niekto narazí.

7. Keď máte na kolenách notebook

Laptop alebo iná elektronika často končí na našich kolenách. Keď nad nimi manévrujeme horúcou kávou, je tu malé riziko, že budeme musieť meniť klávesnicu (lebo ten trik s ryžou vždy nefunguje, naozaj). Ak si vážite svoju elektroniku, položte ju radšej ďalej od tekutín.

8. Na prvom rande

Obaja ste trochu nervózni a z obliatia kávou bude možno nakoniec milý príbeh, ktorý budete rozprávať vnúčatám. Ale vo chvíli, keď sa to skutočne stane, by ste sa najradšej prepadli pod zem. Choďte na prvé rande neskôr a pitie kávy vám ani nenapadne.

9. Pred prezentáciou v práci

Bežný pracovný deň so sebou nesie rôzne strasti a slasti, občas sa v nej skutočne niečím oblejete alebo vám kúsok obeda pristane na oblečení. Ak potrebujete vystúpiť pred viacerými ľuďmi, kávu si dajte až potom. Okrem hroziaceho obliatia je totiž káva aj diuretikum.

10. Keď ste si ju čerstvo pripravili

To najbolestivejšie nakoniec. Stalo sa vám už niekedy, že ste sa obliali čerstvo pripravenou kávou? Pri popáleninách končí všetka zábava, preto s horúcou kávou radšej nikam nechoďte. Najčastejšie kávu rozlejeme práve pri kráčaní, môžete ju teda niesť na podnose alebo aspoň ďalej od tela.

Ako sa vám páčil tento príspevok?

Kliknite na hviezdu pre vaše hodnotenie!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buďte prvý, kto zahlasuje.

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :