Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Aj vaša reklama môže byť tu. Napíšte nám a pošleme vám cenovú ponuku.
img
Doma / Luxus / Moderné spôsoby vytápania

Moderné spôsoby vytápania

/
/
/
27 Zobrazení

Mnohé domácnosti vytápajú počas zimnej sezóny svoje príbytky elektrinou a plynom. Do popredia sa ale dostávajú aj iné možnosti, ktoré sú modernejšie a koniec koncov aj lacnejšie. Klasického vytápania sa úplne vzdávať ale nemusíte. Môžete ho kombinovať s cenovo výhodnejšou alternatívou.

Vyskúšajte brikety

Brikety sú vyrábané z dreva, konkrétne z pilín. Väčšinou ide o využitie tvrdých drevín( buk, dub), ktoré horia dlhšie ako dreviny mäkké. Rôznymi technológiami sa brikety zlisujú do tvaru oválu, tehly či kvádru. Spaľovať ich môžete v kozuboch, v kotloch, v pieckach.

Brikety vám ponúknu hneď niekoľko skvelých vlastností:

Ekologickosť – Dokonca aj drevo pri spaľovaní vylučuje emisie. Dreveným briketami však životné prostredie ušetríte. Neprodukujú totiž ani veľké množstvo emisií a sú vyrábané z drevného odpadu – pilín, ktoré sa vyprodukujú napríklad v nábytkárskom priemysle.

Vytápanie s briketami je výhodné– Drevené brikety produkujú nízku mieru popola, majú vysokú výhrevnosť a môžete ich používať na všetky kotly a kozuby. Vďaka špeciálnym vlastnostiam brikety horia dlhodobo a rovnomerne.

Ekonomickosť – Vytápanie s briketami či peletami je každopádne lacnejšie ako vytápanie na plyn či elektrinu a to až o celú jednu tretinu. Navyše cena v priebehu roka kolíše, preto sa vám oplatí nakúpiť zásobu brikiet v lete, kedy sú ceny najnižšie.

Druhou voľbou sú pelety

Vyrábané sú z čistých pilín mäkkého dreva (smrek/borovica) bez kôry. Piliny sú lisované pod vysokým tlakom bez pridania akéhokoľvek spojiva alebo chemických prísad. Spojivom je prírodný lignín obsiahnutý v dreve, ktorý sa vplyvom vysokej teploty spôsobenej trením zmení v tenký plastický film – spojivo. Pelety majú zvyčajne stredne svetlú až svetlú farbu. Vďaka farbe môžete určiť aj kvalitu peliet. Platí, že čím je farba svetlejšia, tým sú pelety kvalitnejšie.

Moderné spôsoby vytápania
Ohodnoťte tento článok

Komentáre

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest