Investičné zlato a striebro dnes

Investičné zlato a striebro dnes

Euro je dnešným dňom 22.1.2015 na 12-ročnom minime. Dolárové bankovky sa tlačia bez akéhokoľvek krytia a s reguláciou súkromnej firmy. V čom sa teda oplatí držať hodnotu, peniaze? Odpoveďou je investičné zlato a striebro. Či už sú to odliatky, mince alebo v inej forme.

Aktualizácia: Vyšiel nový článok hovoriaci jednoznačne pre túto moju teóriu popísanú nižie, a to že sa do drahých kovov oplatí investovať hneď teraz. Článok TU.

Investícia do fyzického zlata

Investičné zlato je najobľúbenejšia forma investície a uchovávania hodnoty už po dlhé generácie. Má veľmi unikátne chemické vlastnosti, pretože nekoroduje a dokáže ho rozložiť iba jedna známa kyselina. Jeho cena je stabilná a a to aj v čase krízy a dlhodobo pomaly stúpa.

Graf ceny investičného zlata za posledné roky:

Ročný vývoj ceny zlata oproti doláru

Mesačný vývoj ceny zlata

Ako vidíme na daných grafoch, zlato si dlhodobo drží cenu a posledných 30 dní stúpa. Aktuálnu cenu zlata za trójsku uncu môžeme vidieť na grafe úplne napravo. Ak si toto číslo vydelíme 31,103 vyjde nám aktuálna cena zlata za gram.

Výhody investovania do fyzického zlata:

- najpriamejšia a najfyzickejšia investícia akú môžeme dosiahnuť, naše peniaze máme priamo v rukách

- žiadny risk s druhou stranou, maximálna likvidita (nespoliehate sa na vývoj nejakej jednotlivej meny ani na jedného nákupcu, ktorý to potom od vás nakúpi, na žiadnu konkrétnu burzu)

- cena ťažby zlata závisí od jednotlivých krajín a ceny pracovnej sily, ale je vždy nižšie ako trhová

Nevýhody investovania do zlata:

- skladovanie takejto investície môže byť nákladné

- ak nechcete mať zlatú tehličku v šuflíku, je potrebné si v banke kúpiť miesto v trezore

Pozrime sa na celú túto problematiku naozaj reálne.  Investíciou do zlata človek nemôže určite nič stratiť a ešte k tomu uchráni svoje peniaze voči inflácii- Ak peniaze uchovávate v mene a nie v komodite akou je investičné zlato, prichádzate ročne približne o 5% z nich následkom inflácie. Akékoľvek nevyužité peniaze sú bezpečne uložené v investičnom zlate alebo striebre.

A čo je úplný plus, vaše peniaze dokonca zarábajú. Ak si zoberieme najlepší terminovaný účet z ktorého 5 rokov nesmiete vybrať ani cent, dostanete za rok úrok na úrovni možno 3%. Čo je 2% strata ročne ak zoberieme do úvahy priemernú infláciu. Dáte peniaze do zlata, ktorého cena len za posledných 30 dní stúpla z 1200 na 1300 dolárov za trójsku uncu (31 gramov) a ste v zisku pričom vás inflácia ani nezaujíma a vaša investícia je bezpečnejšia ako akýkoľvek terminovaný účet, pretože ju držíte v rukách.

Ja investujem do zlata TU. Majú širokú ponuku kvalitných švajčiarskych odliatkov a takisto rakúskych mincí. Môžete investovať už od sumy okolo 50€.

Investičné zlato a striebro dnes 3.00/5 (60.00%) 4 hlasy[y]

Komentáre

Investujete.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>